Polecane strony

czwartek, 24 grudzień 2020

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych Fot. nadesłane

Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia dzieci przebywające w rodzinach zastępczych, nad którymi pieczę ma Powiat Lipnowski za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lipnie, cieszyć się będą mogły przekazanymi w dniu 23.12 br. nowymi laptopami.

Władze Powiatu Lipnowskiego pozyskały z Kujawsko Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy kwotę 340 000 złotych w związku z projektem "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID -19". Środki zostały przeznaczone na zakup 110 laptopów mających przede wszystkim polepszyć warunki realizacji nauki w formie zdalnej dzieciom przebywającym w rodzinach zastępczych .

Mam nadzieję, że przekazany sprzęt będzie młodym ludziom dobrze służył i m.in. dzięki niemu będą mieli łatwiejszy dostęp do edukacji w tych trudnych czasach jakie w związku z pandemią mamy. Wiem, że prawdziwą radość sprawiła by im możliwość bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami czy wychowawcami - otrzymany sprzęt może zapewnić tego namiastkę dając możliwość kontaktu na odległość. Na chwilę obecną trudno wyrokować, kiedy nastąpi powrót do stacjonarnej nauki, więc aby powroty do szkoły były bezpieczne, na razie wszyscy musimy pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni za nasze wspólne bezpieczeństwo. Dlatego też w ten przedświąteczny czas chciałbym życzyć nam wszystkim odpowiedzialności, bezpieczeństwa, a przede wszystkim zdrowia – tego najcenniejszego daru - powiedział starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.

Informacje


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie