Komunikaty Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Geoportal Powiatu Lipnowskiego

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Nieodpłatna Pomoc Prawna - link do rejestracji

Polecane strony

Powiatowy Zakład Transportu PublicznegoZespół Szkół w LipnieZespół Szkół Technicznych w LipnieZespół Szkół w Dobrzyniu nad WisłąZespół Szkół w SkępemZespół Szkół Specjalnych w LipniePubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Lipnie

Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w LipnieSzpital Lipno Sp. z o.o.Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Parkowa" w LipnieDom Pomocy Społecznej w Nowej WsiPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w LipniePowiatowy Urząd Pracy w LipnieKomenda Powiatowa Policji w LipnieKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w LipnieLipnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie RatunkowePowiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w LipniePowiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w LipniePowiatowy Inspektorat Weterynarii w LipnieKujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ToruniuStowarzyszenie Zielona Lipa MX LipnoWojskowe Centrum Rekrutacji we WłocławkuKrajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

6 lipca br. na placu przy ruinach zamku w Bobrownikach odbył się XI. Zjazd i Turniej Rodzinny Sołtysów i Rad Sołeckich Powiatu Lipnowskiego „Sołtysiada 2019”. Jak każdego roku sołtysi rywalizowali w przygotowanych specjalnie dla nich konkurencjach, które dostarczyły mnóstwo świetnej zabawy i jeszcze więcej śmiechu.

W sobotnie popołudnie na boisku przy ul. Zamkowej w szranki stanęło 52 z 158 sołtysów z terenu Powiatu Lipnowskiego. Najliczniejsza okazała się delegacja z największej gminy, czyli Gminy Lipno, która liczyła aż 18 z 36 sołtysów. Z gminy Bobrownik – gospodarza turnieju, udział wzięło 5 z 9 sołtysów, z Gminy Chrostkowo 2 z 16 sołtysów. Miasto i Gminę Dobrzyń nad Wisłą ponownie reprezentował tylko sołtys sołectwa Szpiegowo (1 z 24 sołectw), natomiast Gminę Kikół 4 z 16 sołtysów, Gminę Tłuchowo 9 z 21, Wielgie zaś aż 13 z 17 sołtysów. Niestety Miasto i Gmina Skępe ponownie nie miała swojego reprezentanta w turnieju (gmina liczy 16 sołectw).

Pomimo deszczu, który wracał co jakiś czas pogoda sprzyjała i pozwoliła przeprowadzić wszystkie zaplanowane konkurencje. Było tradycyjne przeciąganie liny, wyścigi na „nartach” i bicie rekordu osób, które zmieszczą się na wozie oraz kilka nowych konkurencji, takich jak m.in. fundusz sołecki czy wyścigi do PSZOK-u.

Tegoroczne zawody ponownie odbywały się w podziale na dwie drużyny, żółtych i pomarańczowych, które rywalizowały o punkty dla wszystkich swoich reprezentantów, o zwycięstwie zdecydowała jednak konkurencja indywidualna, czyli szukanie monet w wodzie „Fundusz Sołecki”, gdzie poza wszelką konkurencją był zwycięzca całej SOŁTYSIADY, Sołtys Sołectwa Szpiegowo Bogumił Balcerowski (Dobrzyń nad Wisłą), któremu udało się zebrać 121 monet do „sołeckiej kasy”.

W turnieju prowadzona była klasyfikacja punktowa z podziałem na kategorię Sołtyska i Sołtys. Rywalizację wśród pań zdominowały reprezentantki Gminy Lipno, które zajęły pierwsze i trzecie miejsce. Najlepsza okazała się Dorota Lendecka, która zdobyła 76 punkty (Sołtys Sołectwa Wierzbick), drugie miejsce zajęła Iwona Skowrońska – 70 punkty (Sołtys Sołectwa Małomin, gm. Tłuchowo), podium z 68 punktami uzupełniła Agnieszka Taraszkiewicz (Sołtys Sołectwa Krzyżówki).

Wśród panów pierwsze miejsce zajął Bogumił Balcerowski, który zdobył 127 punktów (Sołtys Sołectwa Szpiegowo), drugie miejsce zajął Mariusz Stasiak – 126 punktów (Sołtys Sołectwa Biskupin, gm. Lipno), na najniższym stopniu podium uplasował się reprezentant gospodarza tegorocznego turnieju Roman Parzniewski – 118 punktów (Sołtys Sołectwa Bobrownickie Pole, gm. Bobrowniki).

Warto dodać, że po raz kolejny udało się pobić rekord w ilości osób na wozie, który od tego roku wynosi 67 osoby.

Na wszystkich, którzy przybyli do Bobrownik czekała moc atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych trochę starszych. Były place zabaw, stoiska jarmarkowe, występy lokalnych artystów, zabawa taneczna i koncert zespołu EXAITED.

Informacje

Internetowa rejestracja wizyty w wydziale komunikacji i transportu

Oferta edukacyjna Powiatu Lipnowskiego

Transmisje z sesji Rady Powiatu w Lipnie


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie