6 lipca br. na placu przy ruinach zamku w Bobrownikach odbył się XI. Zjazd i Turniej Rodzinny Sołtysów i Rad Sołeckich Powiatu Lipnowskiego „Sołtysiada 2019”. Jak każdego roku sołtysi rywalizowali w przygotowanych specjalnie dla nich konkurencjach, które dostarczyły mnóstwo świetnej zabawy i jeszcze więcej śmiechu.

W sobotnie popołudnie na boisku przy ul. Zamkowej w szranki stanęło 52 z 158 sołtysów z terenu Powiatu Lipnowskiego. Najliczniejsza okazała się delegacja z największej gminy, czyli Gminy Lipno, która liczyła aż 18 z 36 sołtysów. Z gminy Bobrownik – gospodarza turnieju, udział wzięło 5 z 9 sołtysów, z Gminy Chrostkowo 2 z 16 sołtysów. Miasto i Gminę Dobrzyń nad Wisłą ponownie reprezentował tylko sołtys sołectwa Szpiegowo (1 z 24 sołectw), natomiast Gminę Kikół 4 z 16 sołtysów, Gminę Tłuchowo 9 z 21, Wielgie zaś aż 13 z 17 sołtysów. Niestety Miasto i Gmina Skępe ponownie nie miała swojego reprezentanta w turnieju (gmina liczy 16 sołectw).

Pomimo deszczu, który wracał co jakiś czas pogoda sprzyjała i pozwoliła przeprowadzić wszystkie zaplanowane konkurencje. Było tradycyjne przeciąganie liny, wyścigi na „nartach” i bicie rekordu osób, które zmieszczą się na wozie oraz kilka nowych konkurencji, takich jak m.in. fundusz sołecki czy wyścigi do PSZOK-u.

Tegoroczne zawody ponownie odbywały się w podziale na dwie drużyny, żółtych i pomarańczowych, które rywalizowały o punkty dla wszystkich swoich reprezentantów, o zwycięstwie zdecydowała jednak konkurencja indywidualna, czyli szukanie monet w wodzie „Fundusz Sołecki”, gdzie poza wszelką konkurencją był zwycięzca całej SOŁTYSIADY, Sołtys Sołectwa Szpiegowo Bogumił Balcerowski (Dobrzyń nad Wisłą), któremu udało się zebrać 121 monet do „sołeckiej kasy”.

W turnieju prowadzona była klasyfikacja punktowa z podziałem na kategorię Sołtyska i Sołtys. Rywalizację wśród pań zdominowały reprezentantki Gminy Lipno, które zajęły pierwsze i trzecie miejsce. Najlepsza okazała się Dorota Lendecka, która zdobyła 76 punkty (Sołtys Sołectwa Wierzbick), drugie miejsce zajęła Iwona Skowrońska – 70 punkty (Sołtys Sołectwa Małomin, gm. Tłuchowo), podium z 68 punktami uzupełniła Agnieszka Taraszkiewicz (Sołtys Sołectwa Krzyżówki).

Wśród panów pierwsze miejsce zajął Bogumił Balcerowski, który zdobył 127 punktów (Sołtys Sołectwa Szpiegowo), drugie miejsce zajął Mariusz Stasiak – 126 punktów (Sołtys Sołectwa Biskupin, gm. Lipno), na najniższym stopniu podium uplasował się reprezentant gospodarza tegorocznego turnieju Roman Parzniewski – 118 punktów (Sołtys Sołectwa Bobrownickie Pole, gm. Bobrowniki).

Warto dodać, że po raz kolejny udało się pobić rekord w ilości osób na wozie, który od tego roku wynosi 67 osoby.

Na wszystkich, którzy przybyli do Bobrownik czekała moc atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych trochę starszych. Były place zabaw, stoiska jarmarkowe, występy lokalnych artystów, zabawa taneczna i koncert zespołu EXAITED.

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Kwiecień 2020 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 14 1 2 3 4 5
week 15 6 7 8 9 10 11 12
week 16 13 14 15 16 17 18 19
week 17 20 21 22 23 24 25 26
week 18 27 28 29 30

Zbliżające się wydarzenia

Warto zobaczyć


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie