Komunikaty Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Geoportal Powiatu Lipnowskiego

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Nieodpłatna Pomoc Prawna - link do rejestracji

Polecane strony

Powiatowy Zakład Transportu PublicznegoZespół Szkół w LipnieZespół Szkół Technicznych w LipnieZespół Szkół w Dobrzyniu nad WisłąZespół Szkół w SkępemZespół Szkół Specjalnych w LipniePubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w LipniePoradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w LipnieSzpital Lipno Sp. z o.o.Dom Pomocy Społecznej w Nowej WsiPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w LipniePowiatowy Urząd Pracy w LipnieKomenda Powiatowa Policji w LipnieKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w LipnieLipnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie RatunkowePowiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w LipniePowiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w LipniePowiatowy Inspektorat Weterynarii w LipnieKujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ToruniuStowarzyszenie Zielona Lipa MX LipnoWojskowa Komenda Uzupełnień we WłocławkuKrajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

wtorek, 14 lipiec 2015

Dożynki - Bobrowniki 2015

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

 


Konkurs Bądź EKO czyli ekologia na co dzień" 

Nagrody w konkursie otrzymały następujące osoby:

 • I miejsce (odkurzacz) - Monika Słupecka,
 • II miejsce (wielofunkcyjny robot kuchenny) - Sylwia Zakrzewska,
 • III miejsce (robot kuchenny) - Katarzyna Pętlicka.

Pozostała 7 uczestników otrzymała nagrody pocieszenia w postaci roślin.

Sponsorem nagród w konkursie był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.


Konkurs "Rolnik Powiatu Lipnowskiego 2015" - laureaci

Tytuł "Rolnik Powiatu Lipnowskiego 2015" otrzymali:

W KATEGORII PRODUKCJA ROŚLINNA

Hanna Celmer w 2008r. przejęła gospodarstwo rolne od rodziców we wsi Bógpomóż Nowy, gm. Bobrowniki. Gospodarstwo obejmuje łącznie 32ha, z czego 27ha stanowią grunty orne. Prowadzona w gospodarstwie produkcja roślinna przeznaczana jest głównie na potrzeby własne, tj. hodowlę trzody chlewnej i bydła mięsnego. Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane, posiada niezbędny park maszynowy konieczny przy prowadzonym profilu produkcji.

Pani Hanna cały czas stara się rozwijać swoją działalność rolniczą, sukcesywnie również podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności.

Małgorzata i Dariusz Różańscy prowadzą gospodarstwo rolne w Leniach Wielkich, gm. Dobrzyń n.W. Na ponad 38ha będących ich własnością oraz na ponad 27ha gruntów dzierżawionych, prowadzona jest wyłącznie produkcja roślinna. Podstawowymi uprawami są rzepak, pszenica ozima oraz buraki cukrowe. W 2014r. obejście uzyskało wyróżnienie w konkursie „Bezpieczne gospodarstwo”.

Państwo Różańscy poza pracą zawodową aktywnie włączają się w życie lokalnej społeczności poprzez działalność w komitecie rodzicielskim oraz w radzie sołeckiej.

Jadwiga i Stanisław Będlin prowadzą gospodarstwo rolne o pow. 47ha (z czego 37ha stanowią grunty własne) w Moszczonnem, gm. Kikół. Produkcję rolną rozpoczęli w 1983 roku od hodowli trzody chlewnej. Obecnie gospodarstwo specjalizuje się w produkcji roślinnej, w szczególności zbóż i buraków cukrowych. Gospodarstwo jest też cały czas modernizowane pod względem zaplecza technicznego i maszynowego. Pan Stanisław poza tym, że jest doskonałym rolnikiem, jest też zapalonym społecznikiem. Aktywnie włącza się w wiele przedsięwzięć na rzecz lokalnej społeczności. Od 2002 roku jest Radnym Rady Gminy w Kikole, jest także członkiem zarządu OSP w Moszczonnem.

W KATEGORII PRODUKCJA ZWIERZĘCA

Jolanta i Jan Wiśniewscy prowadzą gospodarstwo rolne o pow. blisko 36ha w miejscowości Bobrownickie Pole, gm. Bobrowniki. Jest ono nastawione głównie na produkcję zwierzęcą, na potrzeby której wykorzystywane są uzyskiwane produkty roślinne. Wielką uwagę państwo Wiśniewscy przykładają do jak najlepszych wyników jakościowych i ilościowych swojej pracy, dlatego też nieprzerwanie zabiegają o powiększenie posiadanego areału oraz unowocześnieniu posiadanego parku maszynowego.

Anna i Piotr Nowakowscy prowadzą gospodarstwo rolne w Skaszewie, gm. Dobrzyń n Wisłą. Na ponad 24ha prowadzona jest produkcja roślinna i zwierzęca, która opiera się głównie na produkcji mleka i mięsa. Utrzymywane jest stado 47 szt. bydła, z czego 24szt. to krowy mleczne. Pozostałą część stanowi jałowizna na odnowę stada oraz bydło opasowe. Roczna produkcja mleka wynosi 120 tys. litrów.

Produkcja roślinna natomiast obejmuje uprawę kukurydzy i traw na pasze dla bydła oraz rzepaku i pszenicy dla lepszego zmianowania gleby.

Katarzyna i Paweł Małkiewicz prowadzą gospodarstwo rolne o pow. 53ha w Suradowie, gm. Lipno. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji bydła mlecznego. Stado podstawowe liczy 26 szt. krów mlecznych, od których pozyskuje się rocznie ok. 135 tys. litrów mleka. Dzięki przeprowadzonym modernizacjom gospodarstwo jest dostosowane do hodowli 50 szt. bydła.

Pan Małkiewicz posiada odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Był on również zdobywcą II miejsca w konkursie regionalnym pn.: ”Ekologizacja wsi województwa kujawsko-pomorskiego, kształtowanie postaw i zachowań środowiska wiejskiego poprzez wdrażanie w życie tzw. Dobrej Kultury Rolnej”, w 2014 roku zajął IV miejsce w konkursie regionalnym „Bezpieczne Gospodarstwo”, a w 2015 r. otrzymał wyróżnienie w tymże konkursie. W latach 2002-2010 p. Paweł był Radnym Rady Gminy Lipno, zaś od 2011r. działa w Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W KATEGORII AGROTURYSTYKA

Irena i Bogdan Brulińscy prowadzą gospodarstwo agroturystyczne w Dobrzyniu n. W. Posiadają 7 pokoi 2- i 3-osobowych z łazienkami. Swoim gościom oferują również parking. Szczególną atrakcją są wspólne biesiady z gośćmi, którzy chwalą zarówno doskonałą i przemiłą obsługę, jak i wspaniałe wyżywienie odpowiadające nawet najwybredniejszemu podniebieniu. Goście mają możliwość nie tylko poznania uroków Ziemi Dobrzyńskiej i samego Dobrzynia, ale również korzystają z bliskości Zalewu Wiślanego, który daje możliwość żeglowania lub spokojnego wędkowania. Pani Brulińska swoim gościom zawsze wskazuje najlepsze, najcichsze łowiska i nigdy nie zdarzyło się by wędkarze złapali tylko przysłowiowy katar.

W KATEGORII OGRODNICTWO

Agnieszka i Maciej Ligowscy prowadzą gospodarstwo rolne o pow. 35ha w Szpiegowie, gm. Dobrzyń n W. Jest to gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się m.in. w produkcji marchwi, pomidorów, kapusty, brokułów, kalafiorów, buraczków czerwonych itp. Uprawa prowadzona jest przy wykorzystaniu nowoczesnych maszyn rolniczych oraz nowych technologii, które pozwalają uzyskać produkt o najwyższej jakości. Potwierdzają to odbiorcy, którymi są m.in. firma Tymbark Olsztynek czy Łowicz.

Pan Maciej cały czas podnosi swoją wiedzę i kwalifikacje zawodowe poprzez współpracę z firmami nasiennymi np. SYNGENTĄ w zakresie prowadzenia na terenie jego gospodarstwa prac badawczych.

W KATEGORII PRZETWÓRSTWO ROLNO - SPOŻYWCZE

Zakład Przetwórstwa Owocowo – warzywnego DAWTONA, Danuta Wielgomas, Zakład Produkcyjny w Lipnie - Dawtona to marka obejmująca niezwykle szeroki asortyment różnego rodzaju przetworów warzywnych i owocowych, które łączy  jedna  cecha – najwyższa jakość oparta o naturalne, starannie wyselekcjonowane składniki, tradycyjną recepturę oraz nowoczesne i innowacyjne technologie produkcji. Może się pochwalić jedną z największych i najnowocześniejszych linii produkcyjnych w branży przetwórstwa w całej Europie. Jakość produktów została doceniona przez Konsumentów, czego dowodem są wielokrotne i systematyczne wyróżnienia branżowe. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odznaczyło łącznie 16 produktów znakiem Poznaj Dobrą Żywność. Kultowy już koncentrat pomidorowy co roku – począwszy od 2005 przyznawany ma Złoty Laur Konsumenta. W 2009 roku linia ketchupów oraz sosów została uznana przez Konsumentów za Produkt Roku.

Pinguin Foods Polska Sp. z o.o. Zakład w Lipnie od ponad 20 lat produkuje mrożonki owoców i warzyw z polskich plantacji i dostarcza je do sklepów w Polsce i na całym świecie.

Warzywa i owoce przeznaczone do mrożenia pochodzą z plantacji położonych nie dalej niż 50 km od zakładów na terenach czystych ekologicznie, które są kontrolowane przez działy kontroli jakości. Dzięki temu surowce zebrane w najkorzystniejszym momencie, świeże i wartościowe, mogą być zamrożone w ciągu zaledwie kilku godzin.

Producentem mrożonek marki d'aucy jest firma Pinguin Foods Polska należąca do międzynarodowej grupy Greenyard Foods z siedzibą w Belgii. Grupa dostarcza rocznie ponad 80 tys. ton gotowych produktów mrożonych do 90 krajów na całym świecie i posiada w Europie 11 zakładów produkcyjnych, z których aż 4 są położone w Polsce - jeden w Lipnie. Zakład jest wyposażony w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne, zapewniające najwyższą wydajność produkcji i spełniające unijne standardy jakości i bezpieczeństwa żywności. Produktem Firmy jest m.in. Fit Mix cztery warzywa, który został opracowany na bazie wyników autorskich ankiet i konkursu ogłoszonego w mediach społecznościowych. Linia produktów Fit Mix otrzymała nagrodę specjalną 14-tej edycji konkursu „Hit Handlu” ogłoszonego przez wydawcę miesięcznika branżowego dla detalistów „Handel”.

 

WYRÓŻNIENIA:

W KAT. PROD. ROŚLINNA

 • Wacław Modrzejewski z Gnojna gm. Bobrowniki
 • Krzysztof Tucholski z Chudzewa gm. Dobrzyń n.W

W KAT. PROD. ZWIERZĘCA

 • Ewa i Zbigniew Tatarewicz z  Kołatka, gm. Kikół

W KAT. OGRODNICTWO

 • Agata i Robert Radomscy z Trzcianki gm. Tłuchowo
 • Małgorzata i Paweł Ciechaccy z Trzebiegoszcza, gm. Lipno
 • Maria i Roman Kęsiccy ze Strachonia, gm. Dobrzyń n W.
 • Dariusz Piotrkiewicz z Wolęcina, gm. Kikół

Konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy - wyniki

KONKURS DIECEZJALNY

Konkurs na Najładniejszy Wieniec Diecezjalny podczas „Diecezjalno –Powiatowo - Gminnych Dożynek Bobrowniki ‘2015”

I miejsce – Parafia Lubień Kujawski

II miejsce – mieszkańcy wsi Jastrzębie. Parafia Bł Bpa M. Kozala w Lipnie

III miejsce - Parafia Malanów, Powiat Turecki

KONKURS POWIATOWY

Konkurs na Najładniejszy Wieniec Tradycyjny podczas „Diecezjalno –Powiatowo - Gminnych Dożynek Bobrowniki ‘2015”

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Chrostkowo, gm. Chrostkowo
- wieniec ten będzie reprezentował Powiat Lipnowski podczas Dożynek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbędą się 6 września br. w Kowalewie Pomorskim, powiat golubsko-dobrzyński.

II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Chalinianki, gm. Dobrzyń n.W

III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich Trzcianka, gm. Tłuchowo

Konkurs na Najładniejszy Wieniec Współczesny podczas „Diecezjalno –Powiatowo - Gminnych Dożynek Bobrowniki ‘2015”

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Płonczyn, gm. Wielgie

- wieniec ten będzie reprezentował Powiat Lipnowski podczas Dożynek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbędą się 6 września br. w Kowalewie Pomorskim, powiat golubsko-dobrzyński.

II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Trutowo, gm. Kikół

III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich Bobrownickie Pole, gm. Bobrowniki

 

Dodatkową atrakcją był organizowany od wielu lat konkurs na wieniec publiczności w którym 367 głosami zwyciężył wieniec przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Trutowa, gm. Kikół.


Sponsorzy:

 1. Dariusz i Piotr Chmielewscy
 2. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie
 3. Szpital Lipno Spółka z o.o.
 4. KONWEKTOR Sp. z o.o. w Lipnie
 5. YOCCA Adam Wiśniewski i Wspólnicy Spółka Jawna w Józefkowie
 6. WIKSBUD Sp. z o.o. w Lipnie
 7. AGROMLECZ sp. z o. o. w Lipnie
 8. FHU AKRYL w Lipnie
 9. Bank Spółdzielczy w Lipnie
 10. MatStal Tadeusz, Mariusz, Piotr Stochmal w Lipnie
 11. DE WAVE POLSKA w Lipnie
 12. Kujawski Bank Spółdzielczy Aleksandrów Kuj.
 13. Apteka MEDICUS w Lipnie
 14. ZBH MIGBUD w Lipnie
 15. „JACK” Jacek Kiełkowski
 16. NZOZ WIMED
 17. ROLMEX w Lipnie
 18. DREW BUD S. Wiśniewski
 19. FLORA PARK
 20. Mechanika Pojazdowa Tomasz Górzyński
 21. JOLMAS Jolanta Narożna
 22. GS Samopomoc Chłopska w Lipnie
 23. CHATA POLSKA Paweł Wszelaki Chrostkowo
 24. Agencja Ubezpieczeniowa Halina Gajewska w Lipnie
 25. Piekarnia Meler Dorota Meler w Chrostkowie
 26. DELA w Radomicach
 27. RAFAŁ Mirosław Miętkiewicz w Tomaszewie
 28. ROM – MIĘS Roman Matera w Wielgiem
 29. OPLAST Recykling Jerzy Kmita w Windudze
 30. KOP-MET Mieczysław Kopczyński w Bobrownikach
 31. JAZ – BUD Jacek Bojarski w Bobrownikach
 32. FOL – MAX Tadeusz, Tomasz, Jerzy Dankowscy w Bobrownikach
 33. Mir – Bud Mirosław Parzniewski, Stary Bógpomóż
 34. Usługi Sprzętowo – Transportowe Sławomir Buczkowski ze Świątkowizny
 35. INSTAL NOVA Monika Wesołowska z Włocławka
 36. MELBUD Danuta Mamrzyńska z Bobrownik
 37. NIDES Ewa Sztuka z Bobrownik
 38. ITC Angelika Jabłońska z Baruchowa
 39. DAR – TRANS – Dariusz Szymański z Bobrownik
 40. PHU Tomasz Lendzion z Bobrownik
 41. NZOZ MEDICO Halina Kryńska z Bobrownik
 42. Usługi Transportowe Paweł Tkaczyk z Bobrownik
 43. Sklep Spożywczy Paweł i Anna Majewscy z Bobrownik
 44. ROLKOP Błażej Kopczyński z Bobrownik
 45. Mag – Mar Mariusz Kalinowski z Bobrownik
 46. Przedsiębiorstwo Budowlane Maciej Świeczkowski z Bobrownik
 47. PPHU Rzeczna Paweł Suski ze Starej Rzecznej
 48. FHU Małgorzata Gołębiewska z Bobrownik
 49. Agnieszka Dydo ze Starego Bógpomóż
 50. INSTALATOR Andrzej Chojnacki z Bobrownickiego Pola
 51. GEOMAR Usługi Geodezyjne z Bobrownik
 52. RYB – BUD Andrzej Orent z Bobrownik
 53. AUTOMECHANIKA Leszek Rutkowski z Bobrownickiego Pola
 54. Transport Krajowy i Międzynarodowy Grzegorz Lendzion z Bobrownik
 55. RAD-MET Radosław Będlin z Moszczonnego

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji tegorocznych dożynek!


 Zmiana organizacji ruchu!

Prezentujemy plan Bobrownik z informacjami dotyczącymi zmian w ruchu drogowym przewidzianych na dzień 29 sierpnia 2015 r. Na zamknięte odcinki ulic będą mogły wjeżdżać tylko pojazdy posiadające na podszybiu plakietkę z napisem "KARTA PARKINGOWA" z pieczęcią urzędową Starostwa Powiatowego w Lipnie lub Urzędu Gminy Bobrowniki. Czasowa zmiana ruchu trwać będzie w godzinach od 10:00 do 15:00 (dotyczy znaków U-20+B-2, C-2, C-4, C-5) i w godzinach od 10:00 do 24:00 dla pozostałego oznakowania. 


 STAROSTOWIE DOŻYNEK

Starościną Dożynek jest Pani Katarzyna Małkiewicz, która wraz z mężem Pawłem prowadzi gospodarstwo rolne o pow. ponad 63ha w malowniczej miejscowości Suradowo, gm. Lipno. Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane, posiada nowoczesny park maszynowy oraz nowe zabudowania dostosowane do prowadzonego kierunku produkcji, jakim jest produkcja mleka. Stado podstawowe liczy 26 matek, od których uzyskuje się rocznie około 135 tys. litrów mleka. Dzięki przeprowadzonym modernizacjom gospodarstwo zostało dostosowane do hodowli ok. 50 szt. bydła, co oznacza, że państwo Małkiewicz nie zamierzają spoczywać na laurach, a dalej rozwijać i zwiększać swoją produkcję.

Pani Katarzyna jest osobą niezwykle pracowitą i skromną. Jej dom zawsze stoi dla wszystkich otworem, dla każdego ma miłe słowo, dobrą radę i ciepły uśmiech. Największą jej radością są dzieci: dwie studiujące córki oraz uczący się jeszcze w szkole średniej syn.

Starostą Dożynek jest Pan Błażej Kopczyński, który wraz z żoną Iwoną prowadzi gospodarstwo rolne w miejscowości Bobrownickie Pole, gm. Bobrowniki. Dzięki nieustannemu zwiększaniu areału oraz dzierżawom w tej chwili produkcję roślinną prowadzą na pow. 300ha. W uprawie dominują zasiewy kukurydzy, pszenżyta, jęczmienia, żyta oraz pszenicy. Poza szeroką produkcją roślinną w gospodarstwie prowadzona jest również hodowla trzody chlewnej w cyklu zamkniętym przy stadzie liczącym 300 loch rasy Naima. Gospodarstwo posiada nowoczesny park maszynowy oraz budynki dostosowane do potrzeb prowadzonej produkcji rolnej. Produkowany materiał roślinny i zwierzęcy jest najwyższej jakości przez co cieszy się uznaniem i powodzeniem u odbiorców.

Pan Błażej ciągle doskonali swoje umiejętności i wiedzę rolniczą, choć jak sam przyznaje w obecnych czasach rolnik nie tylko powinien znać się na produkcji rolnej, ale być przede wszystkim dobrym menagerem. Mimo natłoku prac i obowiązków znajduje również czas na swoje hobby, którym są motocykle. Ma nadzieję, że swoje pasje nie tylko rolnicze przekaże dzieciom: córce Marcie oraz synom Łukaszowi i Igorowi.Konkurs "Bądź EKO czyli ekologia na co dzień"

Dokumenty do pobrania:

 1. Uchwała nr 64/2015 ZARZĄDU POWIATU W LIPNIE z dnia 05.08.2015 r. w sprawie: powołania Komisji ds. przeprowadzenia konkursu ekologicznego pn.: ,,Bądź EKO czyli ekologia na co dzień”.pdf
 2. Regulamin konkursu ekologicznego pn. ,,BĄDŹ EKO CZYLI EKOLOGIA NA CO DZIEŃ.pdf

Konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy

Dokumenty do pobrania:

 1. Zarządzenie Nr 27/2015 Starosty Lipnowskiego z dnia 16.07.2015 roku w sprawie: konkursu na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy Diecezjalno-Powiatowo – Gminne Dożynki Bobrowniki 2015.pdf
 2. Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr 27/2015 Starosty Lipnowskiego z dnia 16.07.2015r. - REGULAMIN KONKURSU na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy Diecezjalno-Powiatowo-Gminne Dożynki Bobrowniki 2015.pdf
 3. Załącznik A do REGULAMINU KONKURSU na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy Diecezjalno-Powiatowo-Gminne Dożynki Bobrowniki 2015 - KARTA ZGŁOSZENIOWA DO UDZIAŁU W KONKURSIE na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy Diecezjalno-Powiatowo-Gminne Dożynki Bobrowniki 2015.doc

Konkurs Rolnik Powiatu Lipnowskiego 2015

Dokumenty do pobrania:

 1. Zarządzenie Nr 26/2015 Starosty Lipnowskiego z dn. 06.07.2015r.  w sprawie: powołania Kapituły Konkursowej w celu przeprowadzenia i rozstrzygnięcia konkursu "ROLNIK POWIATU LIPNOWSKIEGO 2015".pdf,
 2. Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr 26/2015 Starosty Lipnowskiego z dnia 06.07.2015r.- REGULAMIN KONKURSU „ROLNIK POWIATU LIPNOWSKIEGO 2015”.pdf
 3. Załącznik A do Regulaminu Konkursu „Rolnik Powiatu Lipnowskiego 2015” KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU „ROLNIK POWIATU LIPNOWSKIEGO 2015”.pdf

Internetowa rejestracja wizyty w wydziale komunikacji i transportu

Informacje

Transmisje z sesji Rady Powiatu w Lipnie

Oferta edukacyjna Powiatu Lipnowskiego


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie