Polecane strony

środa, 30 grudzień 2020

Przed nami bardzo intensywny rok

Zdjęcie ilustracyjne - remont drogi Zdjęcie ilustracyjne - remont drogi fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Lipnie

Dla Powiatu Lipnowskiego nowy 2021r zapowiada się bardzo intensywnie. Poza szeregiem inwestycji na rok  następny w budżecie Powiatu zaplanowano ponad 1,1 mln zł na remonty w jednostkach podległych Powiatowi.

Jedną z poważniejszych pozycji są jak zawsze remonty nawierzchni dróg powiatowych realizowane przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lipnie, w tym m.in. zaplanowany remont przepustu na drodze powiatowej w miejscowości Chrostkowo.  

Ponadto na 2021r założono wykonanie remontów w obiektach pałacowych stanowiących własność Skarbu Państwa m.in. w pałacu położonym w miejscowości Niedźwiedź i Hornówek oraz w poszczególnych obiektach jednostek organizacyjnych Powiatu Lipnowskiego. W ramach tych prac zostaną przeprowadzone również: remont drogi dojazdowej do Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi,  a także remont łazienek na odcinku A w tej jednostce.

W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami „przenosinami” Wydziału Komunikacji i Transportu do gruntownie zmodernizowanego budynku przy ul. Sierakowskiego 10c (dawna hurtownia) również w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Lipnie zaplanowany został remont dla dostosowania pozyskanego miejsca do potrzeb poszczególnych wydziałów.

- Mam nadzieję, że wszystkie prace, do których przymierza się Zarząd Powiatu w Lipnie w 2021r. zostaną przeprowadzone bez większych komplikacji, w zaplanowanym zakresie i terminach. Wszelkie te prace, choć mogą powodować pewne chwilowe niedogodności, to jednak ostatecznie prowadzić będą do rezultatów, które dla wszystkich będą pozytywne i przyniosą wiele satysfakcji przyszłym użytkownikom - powiedział Starosta.

Informacje


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie