Komunikaty Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Geoportal Powiatu Lipnowskiego

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Nieodpłatna Pomoc Prawna - link do rejestracji

Polecane strony

Powiatowy Zakład Transportu PublicznegoZespół Szkół w LipnieZespół Szkół Technicznych w LipnieZespół Szkół w Dobrzyniu nad WisłąZespół Szkół w SkępemZespół Szkół Specjalnych w LipniePubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w LipniePoradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w LipnieSzpital Lipno Sp. z o.o.Dom Pomocy Społecznej w Nowej WsiPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w LipniePowiatowy Urząd Pracy w LipnieKomenda Powiatowa Policji w LipnieKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w LipnieLipnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie RatunkowePowiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w LipniePowiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w LipniePowiatowy Inspektorat Weterynarii w LipnieKujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ToruniuStowarzyszenie Zielona Lipa MX LipnoWojskowa Komenda Uzupełnień we WłocławkuKrajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

czwartek, 30 wrzesień 2021

Komunikat Starosty Lipnowskiego z dnia 29.09.2021

Zdjęcie ilustracyjne - komunikat Zdjęcie ilustracyjne - komunikat

Szanowni Państwo,

po wczorajszym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Lipnowskiego zwracam się z gorącym apelem do mieszkańców powiatu, abyście w dalszym ciągu przestrzegali Państwo zasad reżimu sanitarnego w zakresie zabezpieczenia się przed zarażeniem indyjską mutacją wirusa SARS-CoV-2 (wariant Delta).

Wszyscy obserwujemy kolejny wzrost zachorowań na terenie kraju i nowy wariant koronawirusa nie omija także powiatu lipnowskiego. W ostatnich dniach w naszym powiecie ujawniliśmy 4 osoby chore na Covid-19, w związku z tym 24 osoby poddano kwarantannie.

W celu uniknięcia zachorowania, apeluję o zachowanie ścisłego reżimu sanitarnego, przestrzeganie zasad ostrożności w kontaktach międzyludzkich, stosowanie zalecanego dystansu społecznego, noszenie maseczek zakrywających usta i nos oraz przyjmowanie szczepionek ochronnych.

Według epidemiologów poddanie się pełnemu szczepieniu nie wyklucza zachorowania na Covid-19, ale jest wystarczające, żeby uzyskać przeciwciała zapewniające podstawową odporność, tzn. uchronić się przed śmiercią i ciężką chorobą. Do Państwa dyspozycji pozostają nieustannie stacjonarne punkty szczepień ochronnych, jak również organizowane są czasowe oraz mobilne punkty na terenie gmin (informacje na temat punktów szczepień można znaleźć m.in. na stronach internetowych urzędów miast i gmin).

Bądźmy świadomi występującego zagrożenia i wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Pamiętajmy, że stosowanie się do zaleceń ma za zadanie chronić nas, naszych najbliższych oraz osoby przebywające w naszym otoczeniu przed niebezpieczeństwem zarażenia się groźną mutacją koronawirusa w wariancie Delta. Odpowiedzialne zachowanie znacząco wpłynie na ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa i w miarę normalne funkcjonowanie.

Internetowa rejestracja wizyty w wydziale komunikacji i transportu

Informacje

Transmisje z sesji Rady Powiatu w Lipnie

Oferta edukacyjna Powiatu Lipnowskiego


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie