Polecane strony

piątek, 30 październik 2020

Komunikat Pana Krzysztofa Baranowskiego - Starosty Lipnowskiego

Zdjęcie ilustracyjne - Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski Zdjęcie ilustracyjne - Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski fot. Damian Siedlecki | Wydział Rozwoju, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki

Drodzy mieszkańcy powiatu lipnowskiego pragnę poinformować, że pomimo zachowania reżimu sanitarnego i unikania większych skupisk ludzkich zostałem zarażony wirusem SARS-Cov-2. W chwili obecnej czuję się dobrze i nie mam charakterystycznych objawów zakażenia. Trudno jest mi sprecyzować gdzie i kiedy się zaraziłem, gdyż w związku z pełnioną funkcją starałem się zawsze być do dyspozycji mieszkańców naszego powiatu. Nadmieniam, że powierzone obowiązki obecnie wykonuję zdalnie.

W przypadku konieczności załatwiania spraw w Starostwie Powiatowym, apeluję o stosowanie się do zaleceń zawartych na stronie internetowej i wywieszonych plakatach informacyjnych. Chciałbym bardzo przeprosić wszystkich, za utrudnienia które powstały, ale wprowadzone zalecenia mają za zadanie chronić nas, naszych najbliższych oraz osoby przebywające w naszym otoczeniu przed niebezpieczeństwem zarażenia się wirusem SARS-CoV-2. Odpowiedzialne zachowanie ustrzeże nas przed ewentualnym zarażeniem, a także wpłynie na ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

Jako Starosta staram się podejmować działania mające na celu ułatwienie życie w obecnej sytuacji. Jednym z nich był zakup 157 zestawów komputerowych do nauki zdalnej z przeznaczeniem dla szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat lipnowski.

Uruchomiona została również infolinia dla seniorów w zakresie pomocy socjalnej. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.30 pod numerem 54 288 36 91.

Na koniec jeszcze raz apeluje o zachowanie reżimu sanitarnego i dbanie o własne i innych zdrowie. Odpowiedzialne zachowanie i życzliwość pozwoli nam przetrwać ten trudny czas. 

Informacje


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie