Polecane strony

piątek, 09 październik 2020

Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipnie

Zdjęcie ilustracyjne - Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipnie Zdjęcie ilustracyjne - Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipnie

KOMUNIKAT STAROSTY LIPNOWSKIEGO - SZEFA POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO W LIPNIE z dnia 09.10.2020 r.

Starosta Lipnowski, po posiedzeniu i ustaleniach sztabu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipnie w dniu 09 października 2020 r. zwraca się z gorącym apelem do mieszkańców powiatu, aby  rygorystycznie przestrzegać reżim sanitarny w zakresie zabezpieczania się przed zarażeniem wirusem SARS-CoV-2.

W minionym tygodniu na terenie kraju, w tym w powiecie lipnowskim, nastąpił drastyczny wzrost zachorowań na COVID-19. Znacznie wzrosła też śmiertelność osób zarażonych koronawirusem. Dlatego od 10 października br. zostaje wprowadzona w całej Polsce „żółta strefa”, co wiąże się ze zwiększeniem obostrzeń sanitarnych dla wszystkich obywateli. W celu uniknięcia zachorowania Starosta nieustannie prosi o wstrzemięźliwość w organizowaniu spotkań oraz braniu udziału w imprezach skupiających większą ilość osób. Prosi o zachowanie ścisłego reżimu sanitarnego, przestrzeganie zasad ostrożności w kontaktach międzyludzkich, stosowanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczek ochronnych zgodnie z zaleceniami Rządu.

W przypadku konieczności załatwiania spraw w Starostwie Powiatowym, Starosta apeluje o kierowanie pism urzędowych drogą mailową i unikanie bezpośredniego przybywania do urzędu.

Pamiętajmy, że stosowanie się do zaleceń ma za zadanie chronić nas, naszych najbliższych oraz osoby przebywające w naszym otoczeniu przed niebezpieczeństwem zarażenia się wirusem SARS-CoV-2.
Odpowiedzialne zachowanie ustrzeże nas przed ewentualnym zarażeniem, a także wpłynie na ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

Bądźmy świadomi występującego zagrożenia i wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo.

 

 

Informacje


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie