Polecane strony

Powiatowy Zakład Transportu PublicznegoZespół Szkół w LipnieZespół Szkół Technicznych w LipnieZespół Szkół w Dobrzyniu nad WisłąZespół Szkół w SkępemZespół Szkół Specjalnych w LipniePubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w LipniePoradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w LipnieSzpital Lipno Sp. z o.o.Dom Pomocy Społecznej w Nowej WsiPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w LipniePowiatowy Urząd Pracy w LipnieKomenda Powiatowa Policji w LipnieKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w LipnieLipnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie RatunkowePowiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w LipniePowiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w LipniePowiatowy Inspektorat Weterynarii w LipnieKujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ToruniuStowarzyszenie Zielona Lipa MX LipnoWojskowa Komenda Uzupełnień we WłocławkuKrajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

czwartek, 07 luty 2019

"Lodowe" warsztaty strażaków

Ratownicy Lipnowskiego WOPR podczas ćwiczeń Ratownicy Lipnowskiego WOPR podczas ćwiczeń fot. Marcin Jaworski

4 lutego br. na terenie Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem odbyły się "Warsztaty w zakresie bezpieczeństwa działań ratowniczych prowadzonych na obiektach wodnych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z powiatu lipnowskiego", które swoim patronatem objął Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski.

Organizatorem warsztatów była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiosce, która wspólnie z  Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie i Lipnowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym przeprowadziła bardzo potrzebne i widowiskowe szkolenie.

Po części teoretycznej, która odbyła się w strażnicy OSP Wioska uczestnicy przenieśli się na plażę nad Jeziorem Wielkim w Skępem, gdzie przeprowadzono część praktyczną. Obie części warsztatów przeprowadził  Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie mł. bryg. Jakub Politowski.

Warsztaty były także doskonałą okazją do podziękowań dla strażaków ochotników za ich pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Podczas spotkania w strażnicy Starosta Lipnowski przekazał druhom z Wioski skafander suchy do ratownictwa wodnego i lodowego, który został zakupiony ze środków budżetu Powiatu Lipnowskiego.

W części praktycznej strażacy ćwiczyli samoratownictwo i zastosowanie sprzętu ratowniczego podczas akcji podejmowania poszkodowanego z wody po załamaniu się lodu. W pokazie przeprowadzonym nad jeziorem uczestniczyli także uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem. Podsumowanie warsztatów odbyło się przy wspólnym ognisku.

fot. Marcin Jaworski i OSP Wioska

Informacje


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie