czwartek, 07 luty 2019

"Lodowe" warsztaty strażaków

Ratownicy Lipnowskiego WOPR podczas ćwiczeń Ratownicy Lipnowskiego WOPR podczas ćwiczeń fot. Marcin Jaworski

4 lutego br. na terenie Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem odbyły się "Warsztaty w zakresie bezpieczeństwa działań ratowniczych prowadzonych na obiektach wodnych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z powiatu lipnowskiego", które swoim patronatem objął Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski.

Organizatorem warsztatów była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiosce, która wspólnie z  Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie i Lipnowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym przeprowadziła bardzo potrzebne i widowiskowe szkolenie.

Po części teoretycznej, która odbyła się w strażnicy OSP Wioska uczestnicy przenieśli się na plażę nad Jeziorem Wielkim w Skępem, gdzie przeprowadzono część praktyczną. Obie części warsztatów przeprowadził  Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie mł. bryg. Jakub Politowski.

Warsztaty były także doskonałą okazją do podziękowań dla strażaków ochotników za ich pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Podczas spotkania w strażnicy Starosta Lipnowski przekazał druhom z Wioski skafander suchy do ratownictwa wodnego i lodowego, który został zakupiony ze środków budżetu Powiatu Lipnowskiego.

W części praktycznej strażacy ćwiczyli samoratownictwo i zastosowanie sprzętu ratowniczego podczas akcji podejmowania poszkodowanego z wody po załamaniu się lodu. W pokazie przeprowadzonym nad jeziorem uczestniczyli także uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem. Podsumowanie warsztatów odbyło się przy wspólnym ognisku.

fot. Marcin Jaworski i OSP Wioska

Informacje


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie