Komunikaty Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Geoportal Powiatu Lipnowskiego

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Nieodpłatna Pomoc Prawna - link do rejestracji

Polecane strony

Powiatowy Zakład Transportu PublicznegoZespół Szkół w LipnieZespół Szkół Technicznych w LipnieZespół Szkół w Dobrzyniu nad WisłąZespół Szkół w SkępemZespół Szkół Specjalnych w LipniePubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w LipniePoradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w LipnieSzpital Lipno Sp. z o.o.Dom Pomocy Społecznej w Nowej WsiPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w LipniePowiatowy Urząd Pracy w LipnieKomenda Powiatowa Policji w LipnieKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w LipnieLipnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie RatunkowePowiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w LipniePowiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w LipniePowiatowy Inspektorat Weterynarii w LipnieKujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ToruniuStowarzyszenie Zielona Lipa MX LipnoWojskowa Komenda Uzupełnień we WłocławkuKrajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

środa, 20 październik 2021

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

Ostrzeżenia meteorologiczne: Silny wiatr

stopień: 1

prawd. 85%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu.

Uwagi: Brak.

Ważne: Od: 2021-10-21 12:00 Do: 2021-10-21 20:00
synoptyk IMGW-PIB: Agnieszka Drwal-Tylmann
Czas wydania: 2021-10-20 13:42
Biuro: Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni
 
Źródło: IMGW-PIB

W Zamościu 16 października odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Karate Kyokushin z udziałem 257 zawodników z 82 ośrodków z Polski. Podopieczna z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate Kasia Gabrychowicz zdobyła tytuł Mistrzyni Polski wygrywając kolejno 5 walk. W tej kategorii wiekowo - wagowej walczyły o tytuł 32 zawodniczki.

Kasia to utytułowana zawodniczka Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate, niespełna miesiąc temu zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy teraz tytuł Mistrzyni Polski, a już w listopadzie w dniach 19-20 będzie walczyła na Mistrzostwach Świata, które po raz pierwszy odbędą się w Polsce na hali sportowej Tauron Arena w Krakowie.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

środa, 13 październik 2021

Kolejne zakupy lipnowskiego szpitala

W ramach programu polityki zdrowotnej pn.: Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2021 Szpital Lipno sp. z o.o. pozyskał dofinansowanie w kwocie 374.828,00zł do zakupu urządzenia rehabilitacyjno-diagnostycznego do wczesnej rehabilitacji neurologicznej z elektromiografią oraz aparatu do diagnostyki ultrasonograficznej naczyń krwionośnych z funkcją Duplex na potrzeby neurologii w roku 2021.

poniedziałek, 11 październik 2021

Patronat Starosty Lipnowskiego - zmiana regulaminu!

Na posiedzeniu w dniu 06.10.2021r. Zarząd Powiatu w Lipnie - Uchwałą Nr 356/2021 przyjął zmieniony Regulamin objęcia wydarzenia Patronatem Starosty Lipnowskiego.  Prosimy zapoznać się z obowiązującym regulaminem i wnioskiem!

Informacje dla ubiegających się o Patronat Starosty Lipnowskiego (dostępne również w zakładce PATRONAT STAROSTY (tutaj!).

 1. Uchwała Nr 356/2021 Zarządu Powiatu w Lipnie z dnia 06.10.2021r. w sprawie: przyjęcia "Regulaminu objęcia wydarzenia Patronatem Starosty Lipnowskiego".pdf
 2. Regulamin objęcia wydarzenia Patronatem Starosty Lipnowskiego - Załącznik do Uchwały Nr 356/2021 Zarządu Powiatu w Lipnie z dnia 06.10.2021r.pdf
 3. Wniosek o objęcie PATRONATEM STAROSTY.doc
 4. Sprawozdanie z wydarzenia objętego PATRONATEM STAROSTY.doc

Materiały graficzne do pobrania znajdują się (tutaj!)


Dane do faktury*:

Nabywca:
Powiat Lipnowski
ul. Sierakowskiego 10B, 87-600 Lipno
NIP: 466-03-86-812

Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Lipnie
ul. Sierakowskiego 10B, 87-600 Lipno

 

*Faktury wystawione niezgodnie z powyższym wzorem nie będą honorowane.

Jednocześnie informujemy, że faktury przelewowe muszą zostać dostarczone co najmniej 20 dni przed upływem terminu płatności do Wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Lipnie - ul. Sierakowskiego 10B, 87-600 Lipno (pokój nr 27 - II piętro).

Do faktur opłaconych gotówką przez organizatora wydarzenia objętego patronatem należy dołączyć Imię i Nazwisko oraz numer rachunku bankowego, na który środki zostaną zwrócone.

środa, 06 październik 2021

Bezpłatne kursy online UKE

Dostęp do Internetu, a co za tym idzie możliwości szybszego i prostszego załatwiania spraw on-line stał się naszą codziennością. Niestety nazbyt często konsumenci padają ofiarami oszustów z powodu braku uwagi lub niewiedzy.

Odpowiadając na potrzeby konsumentów, Urząd Komunikacji Elektronicznej w ramach kampanii Ja Online przygotował bezpłatne kursy mające na celu wsparcie osób w każdym wieku, w rozwoju ich kompetencji cyfrowych.

Tematyka kursów porusza najważniejsze aspekty obejmujące zagadnienia związane z bankowością elektroniczną, zakupami przez Internet czy załatwianiem spraw urzędowych on-line. Wszystkie kursy dostępne są pod adresem: Kursy UKE JaOnline

Po ukończeniu kursu i wypełnieniu testu wiedzy otrzymacie Certyfikat UKE.

 

 

Już po raz kolejny przyznane zostały stypendia dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Lipnowski.

Stypendium to  wyróżnienie dla uczniów szkół powiatowych przyznawane na podstawie Uchwały Zarządu Powiatu w Lipnie, które przyznawane jest na okres od września do czerwca danego roku szkolnego.

Dziś podczas spotkania w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lipnie stypendia wręczył Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski.  W spotkaniu oprócz uczniów i ich rodzin wzięli udział także dyrektorzy szkół, do których uczęszczają stypendyści.

Lista stypendystów w roku szkolnym 2021/2022 z podziałem na szkoły.

Zespół Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie

 1. Adam Michalski
 2. Aleksandra Wojtal
 3. Marta Małkiewicz
 4. Dominika Dąbrowska
 5. Martyna Rozen

Zespół Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie

 1. Paulina Grubecka
 2. Jakub Bugdalski
 3. Kewin Nowacki
 4. Zuzanna Weronika Kasińska

Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie

 1. Wiktoria Adamkowska
 2. Michał Parzniewski
 3. Dobrosława Przybyszewska

Zespół Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem

 1. Maja Wenderlich
 2. Adrian Szymański
 3. Bartosz Nawrot

Zespół Szkół im. Związku Młodzieży Wiejskiej w Dobrzyniu nad Wisłą

 1. Dawid Wyżykowski
 2. Aleksandra Śmiechowska

Zespół Szkół Specjalnych w Lipnie

 1. Eryk Wiśniewski
 2. Karolina Kowalewska

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Zespole Szkół Specjalnych w Lipnie

 1. Mateusz Szcześniewski
 2. Marek Czachorowski

Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Lipnie

 1. Nikodem Gładkowski
 2. Agata Buczkowska
 3. Miłosz Piórecki
 4. Karolina Górzyńska

Wszystkim stypendystom  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

piątek, 01 październik 2021

Nowy sprzęt trafił do szpitala

Dzięki staraniom władz spółki Szpital Lipno, lipnowska lecznica pozyskała z zasobów Wojewody Kujawsko – Pomorskiego sprzęt medyczny o wartości ponad pół miliona złotych

Tym samym szpital wzbogacił się o mobilny cyfrowy aparat RTG, dwie sztuki kardiomonitorów, dziesięć materacy przeciwodleżynowych oraz cztery aparaty do wysokoprzepływowej terapii donosowej.

- Bardzo się cieszę, że władze naszej spółki tak aktywnie pozyskują kolejne środki finansowe czy różnego rodzaju sprzęt medyczny. Dzięki temu, a także dzięki inwestycjom, które realizujemy jako Zarząd i Rada Powiatu w Lipnie, zmienia się obraz lipnowskiej lecznicy, która w ostatnich latach przeszła wiele remontów i przebudów. Staramy się cały czas podnosić standard leczenia naszych mieszkańców, do czego oprócz wykwalifikowanej kadry niezbędny jest także sprzęt medyczny spełniający najnowsze normy oraz oczekiwania mieszkańców korzystających z usług naszej spółki - starosta, Krzysztof Baranowski.

czwartek, 30 wrzesień 2021

Dotacja celowa od Gminy Lipno

Końcówka września przyniosła kolejne środki finansowe dla naszego powiatu. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Lipnie została podpisana umowa z władzami Gminy Lipno dotycząca pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu Gminy Lipno.

Zgodnie z zapisami umowy, w terminie do 15.10.2021r., Gmina przekaże Powiatowi kwotę 15.000,00zł w formie dotacji na organizację publicznego transportu zbiorowego, które to zadanie realizuje Powiatowy Zakład Transportu Publicznego w Lipnie.

- Cieszę się, że nasz Zakład, powołany do życia w 2017 roku cały czas się rozwija. Mieszkańcy chętnie podróżują naszymi busami i autobusami, a także coraz częściej wybierają nas do obsługi organizowanych przez siebie wyjazdów i wycieczek. - Chciałbym w tym miejscu podziękować Gminie Lipno oraz pozostałym gminom, które nas wspierają. Dzięki owocnej współpracy możemy tak planować trasy naszych autobusów, aby likwidować białe plamy na mapie powiatu, a nasi mieszkańcy mogą dzięki temu podróżować między gminami w komfortowych warunkach - starosta, Krzysztof Baranowski.

Szanowni Państwo,

po wczorajszym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Lipnowskiego zwracam się z gorącym apelem do mieszkańców powiatu, abyście w dalszym ciągu przestrzegali Państwo zasad reżimu sanitarnego w zakresie zabezpieczenia się przed zarażeniem indyjską mutacją wirusa SARS-CoV-2 (wariant Delta).

Wszyscy obserwujemy kolejny wzrost zachorowań na terenie kraju i nowy wariant koronawirusa nie omija także powiatu lipnowskiego. W ostatnich dniach w naszym powiecie ujawniliśmy 4 osoby chore na Covid-19, w związku z tym 24 osoby poddano kwarantannie.

W celu uniknięcia zachorowania, apeluję o zachowanie ścisłego reżimu sanitarnego, przestrzeganie zasad ostrożności w kontaktach międzyludzkich, stosowanie zalecanego dystansu społecznego, noszenie maseczek zakrywających usta i nos oraz przyjmowanie szczepionek ochronnych.

Według epidemiologów poddanie się pełnemu szczepieniu nie wyklucza zachorowania na Covid-19, ale jest wystarczające, żeby uzyskać przeciwciała zapewniające podstawową odporność, tzn. uchronić się przed śmiercią i ciężką chorobą. Do Państwa dyspozycji pozostają nieustannie stacjonarne punkty szczepień ochronnych, jak również organizowane są czasowe oraz mobilne punkty na terenie gmin (informacje na temat punktów szczepień można znaleźć m.in. na stronach internetowych urzędów miast i gmin).

Bądźmy świadomi występującego zagrożenia i wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Pamiętajmy, że stosowanie się do zaleceń ma za zadanie chronić nas, naszych najbliższych oraz osoby przebywające w naszym otoczeniu przed niebezpieczeństwem zarażenia się groźną mutacją koronawirusa w wariancie Delta. Odpowiedzialne zachowanie znacząco wpłynie na ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa i w miarę normalne funkcjonowanie.

6 października 2021 roku (środa) o godz. 08.00 w Starostwie Powiatowym w Lipnie, ul. Sierakowskiego 10 b odbędzie się XXIX sesja Rady Powiatu w Lipnie.

Porządek obrad XXIX sesji:

 • 1. Otwarcie XXIX sesji Rady Powiatu w Lipnie.
 • 2. Stwierdzenie quorum.
 • 3. Powołanie sekretarza obrad.
 • 4. Przedstawienie porządku obrad XXIX sesji.
 • 5. Przyjęcie protokołu z XXVIII sesji Rady Powiatu w Lipnie.
 • 6. Sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w Lipnie między sesjami.
 • 7. Podjęcie uchwał w sprawach:
 1. zmiany uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Lipnowskiego na 2021r.
 2. zmiany Uchwały Nr XXI/190/2020 Rady Powiatu w Lipnie z dnia 14 grudnia 2020 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Lipnowskiego na lata 2021-2030
 3. zmiany uchwały nr XI/85/2019 Rady Powiatu w Lipnie z dnia 10 października 2019 roku w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Szpital Lipno oraz objęcia nowych udziałów przez Powiat Lipnowski
 4. przekazania Policji środków finansowych na nagrody za osiągnięcia w służbie dla policjantów i pracowników cywilnych z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie
 5. zmiany Uchwały Nr XXVI/219/2021 z dnia 31 maja 2021 roku w sprawie udzielenia pomocy finansowej przez Powiat Lipnowski w roku 2021 Gminie Miasto Lipno na dofinansowanie zakupu przyczepy transportowej na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnie
 6. zmiany Uchwały Nr XXVIII/233/2021 z dnia 3 września 2021 roku w sprawie udzielenia pomocy finansowej przez Powiat Lipnowski w roku 2021 Gminie Kikół na dofinansowanie inwestycji wodno- kanalizacyjnej
 7. zmiany Uchwały Nr XXVIII/234/2021 z dnia 3 września 2021 roku w sprawie udzielenia pomocy finansowej przez Powiat Lipnowski w roku 2021 Gminie Lipno na dofinansowanie inwestycji  polegającej na budowie stacji uzdatniania wody
 8. uchwalenia Rocznego Programu współpracy Powiatu Lipnowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2022
 9. wyrażenia zgody na przekazanie do realizacji Gminie Miasta Lipno zadań Powiatu Lipnowskiego w zakresie prowadzenia publicznej biblioteki powiatowej
 10. zmieniająca Uchwałę Nr IV/17/1999 Rady Powiatu w Lipnie z dnia 12 marca 1999 roku w sprawie wyrażenia zgody na utworzenia Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lipnowskiego oraz nadania regulaminu
 • 8. Sprawy różne i komunikaty.
 • 9. Zakończenie.
Strona 1 z 146

Internetowa rejestracja wizyty w wydziale komunikacji i transportu

Informacje

Transmisje z sesji Rady Powiatu w Lipnie

Oferta edukacyjna Powiatu Lipnowskiego


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie