Komunikaty Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Geoportal Powiatu Lipnowskiego

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Nieodpłatna Pomoc Prawna - link do rejestracji

Polecane strony

Powiatowy Zakład Transportu PublicznegoZespół Szkół w LipnieZespół Szkół Technicznych w LipnieZespół Szkół w Dobrzyniu nad WisłąZespół Szkół w SkępemZespół Szkół Specjalnych w LipniePubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Lipnie

Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w LipnieSzpital Lipno Sp. z o.o.Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Parkowa" w LipnieDom Pomocy Społecznej w Nowej WsiPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w LipniePowiatowy Urząd Pracy w LipnieKomenda Powiatowa Policji w LipnieKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w LipnieLipnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie RatunkowePowiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w LipniePowiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w LipniePowiatowy Inspektorat Weterynarii w LipnieKujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ToruniuStowarzyszenie Zielona Lipa MX LipnoWojskowe Centrum Rekrutacji we WłocławkuKrajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

poniedziałek, 28 sierpień 2023

Powiatowo-Gminne Dożynki w Bobrownikach

Wnętrze wieńca dożynkowego. Bochen chleba Wnętrze wieńca dożynkowego. Bochen chleba fot. Damian Siedlecki | Wydział Rozwoju, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki

26 sierpnia br. na pięknej i gościnnej bobrownickiej ziemi spotkali się rolnicy z całego powiatu lipnowskiego, aby wspólnie świętować zakończenie tegorocznych żniw.

Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele pw. Św. Anny, po której barwny korowód przemaszerował na plac dożynkowy, znajdujący się na boisku przy ruinach zamku krzyżackiego, gdzie rozpoczęły się dalsze uroczystości. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Bobrowniki pod kierownictwem Dariusza Kołaczyńskiego, mieszkańców i przybyłych gości powitał gospodarz terenu Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Poliwko oraz Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski.

- Dożynki to nie tylko zabawa, to przede wszystkim podziękowanie za trud i pracę jaką gospodarze wkładają, w tych niełatwych dla rolnictwa czasach. Dlatego nie będziemy dużo mówić, będziemy dziękować za to jak gospodarze dbają o ziemię i jak pracują dla naszego, typowo rolniczego powiatu – mówił starosta Krzysztof Baranowski.

Na dożynkowej scenie odbyło się m.in. wręczenie tytułów „Zasłużony dla Powiatu Lipnowskiego”, „Rolnik Powiatu Lipnowskiego 2023”, „Rolnik Gminy Bobrowniki”, a także Nagród Starosty Lipnowskiego, który w ten szczególny sposób chciał podziękować i uhonorować sołtysów pełniących swoją funkcję od co najmniej 25 lat.

Następnie przyszedł czas na pierwszą część występów artystów z terenu Gminy Bobrowniki, po których rozstrzygnięto konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy. W kategorii Wieniec Współczesny zwyciężyło Stowarzyszenie „Nowoczesna Gospodyni” w Turzy Wilczej. Najpiękniejszy wieniec tradycyjny, zdaniem komisji i jak się później okazało także publiczności, przygotowało Sołectwo Trzcianka. To właśnie te dwa wieńce reprezentowały wczoraj (niedziela, 27.08.) Powiat Lipnowski podczas Dożynek Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Inowrocławiu, gdzie ponownie mogliśmy cieszyć się z wygranej – tym samym wieniec z naszego powiatu po raz kolejny będzie reprezentował województwo kujawsko-pomorskie na dożynkach prezydenckich.

Nagrodzono również laureatów odbywającego się w czasie dożynek zorganizowanego przez Gminę Bobrowniki konkursu strzeleckiego oraz zorganizowanego przez Powiat Lipnowski konkursu ekologicznego, który po raz kolejny dofinansowany był ze środków WFOŚiGW w Toruniu.

Przed godziną osiemnastą na scenie ponownie zaprezentowali się artyści z Gminy Bobrowniki, którzy swoim występem rozbawili zgromadzoną publiczność do łez. W przedstawieniu wystąpił także Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski oraz Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Poliwko.  Następnie przyszedł czas na pierwszą muzyczną gwiazdę. Na bobrownickiej scenie wystąpił zespół Andre, który porwał publiczność do wspólnej zabawy.  

Przedostatnim punktem dożynek, był wyczekiwany przez licznie zgromadzoną publiczność koncert drugiej muzycznej gwiazdy tegorocznych dożynek – CLEO!

Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem BOYA, która trwała do godziny 24:00.

Więcej informacji (tutaj!)

Internetowa rejestracja wizyty w wydziale komunikacji i transportu

Informacje

Transmisje z sesji Rady Powiatu w Lipnie

Oferta edukacyjna Powiatu Lipnowskiego


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie