Polecane strony

środa, 07 kwiecień 2021

Parking i droga dojazdowa zostaną przebudowane

Podpisanie umowy z wykonawcą Podpisanie umowy z wykonawcą fot. Damian Siedlecki | Wydział Rozwoju, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki

Zakończyło się postępowanie przetargowe dotyczące kolejnej inwestycji mającej na celu poprawę komfortu mieszkańców oraz petentów,  którzy załatwiają sprawy w Starostwie Powiatowym w Lipnie. Dziś w siedzibie urzędu nastąpiło podpisanie umowy oraz przekazanie placu budowy. Prace rozpoczną się wkrótce i potrwają do 60 dni.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców władze Powiatu podjęły decyzję o przeprowadzeniu gruntownego remontu istniejących nawierzchni na terenie naszego urzędu. W postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty, z których korzystniejsza okazała się ta, złożona przez firmę Handel i Usługi Budowlane „Er – Bruk” Avetisyan Karen z Wielgiego. Zgodnie z kosztorysem przedstawionym przez oferenta prace pochłoną 549.999,42 złotych.

Przebudowa zakłada m.in. remont istniejącego systemu odwadniania, rozbiórkę istniejącej nawierzchni i utwardzenie terenu kostką brukową oraz wykonanie ogrodzenia i bram wjazdowych.

- Jest to kolejna inwestycja, którą realizujemy z dochodów własnych powiatu. Staramy się cały czas poprawiać jakość obsługi naszych petentów, chcemy aby byli oni obsługiwani w komfortowych warunkach dlatego w ubiegłym roku zakupiliśmy i wyremontowaliśmy budynek po byłej hurtowni, do którego już niedługo przeniesiony zostanie wydział komunikacji i transportu. Równie ważne jest aby osoby, które załatwiają w naszym urzędzie swoje sprawy miały możliwość bezpiecznego i dogodnego zaparkowania swoich aut, dlatego też podjęliśmy decyzję o przebudowie parkingu przed wspomnianym wyżej budynkiem. Dzięki temu poprawi się nie tylko komfort ale także estetyka naszych obiektów - powiedział starosta Krzysztof Baranowski.

Informacje


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie