Polecane strony

poniedziałek, 15 luty 2021

W stolicy powiatu lipnowskiego powstanie nowe przedszkole oraz żłobek

Budynek przy ul. Nieszawskiej w którym mieścić się będzie żłobek i przedszkole Budynek przy ul. Nieszawskiej w którym mieścić się będzie żłobek i przedszkole fot. Damian Siedlecki | Wydział Rozwoju, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki

W dniu 27 stycznia 2021r. odbył się pierwszy przetarg nieograniczony pisemny (ofertowy) na najem lokalu użytkowego przeznaczonego na prowadzenie Niepublicznego Przedszkola oraz Żłobka na okres 3 lat. W jego wyniku wyłoniono najemcę, którym została Pani Iwona Kwaśniewska prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą „KLUB MALUCHA”.

9 lutego br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lipnie przy ul. Sierakowskiego 10B podpisano umowę najmu, tym samym, jak zapewnia najemca, jeszcze w pierwszym kwartale tego roku w Lipnie otwarte zostanie nowe przedszkole i żłobek.

Nowa placówka mieścić się będzie w nowoczesnym budynku usługowo-biurowo-oświatowym przy ul. Nieszawskiej w Lipnie, w którym od 1 stycznia br. swoją siedzibę ma także Powiatowe Centrum Administracyjno - Księgowe. W budynku poza przedszkolem i żłobkiem oraz PCAK znajduje się także przestrzeń biurowa.

Budynek o powierzchni 600 metrów kwadratowych wybudowała firma El-Tech z Bogucina, a środki na realizację przedsięwzięcia pochodziły z dochodów własnych powiatu z niewielkim wsparciem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Cieszę się, że dzięki naszej wieloletniej, skrupulatnej polityce finansowej są pieniądze na taką inwestycję jak ta - mówi Krzysztof Baranowski, starosta lipnowski. – Poza tym, że wiele oferujemy mieszkańcom Lipna i przedsiębiorcom, to także dbamy o wpływy do budżetu powiatu - dodaje.

Grunty powiatu przy Nieszawskiej to nie tylko inwestycja w przestrzeń biurowo-usługową. Znajdują się tam także działki budowlane o powierzchni 10-14 arów.

- Pięć działek już sprzedaliśmy. Zachęcamy do zakupu pozostałych, bo lokalizacja jest przepiękna. Mamy nadzieję, że w tym miejscu powstanie nowe, prężnie rozwijające się osiedle. Osiedle młodych ludzi, którzy w bliskim sąsiedztwie będą mieli las i całą infrastrukturę, sklepy, żłobek, przedszkole a nawet szpital. Na naszej inwestycji skorzystają wszyscy - młodzi przedsiębiorcy, a także miasto, które będzie miało wpływy z tytułu podatku od nieruchomościzakończył starosta.

Informacje


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie