Polecane strony

wtorek, 09 luty 2021

Ponad 2 mln złotych dotacji na powiatowy transport

Podpisanie umowy Podpisanie umowy fot. Daria Sumińska | Wydział Rozwoju, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki

Powiat Lipnowski znalazł się w gronie samorządów z kujawsko – pomorskiego, które otrzymały dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych (FRPA) o charakterze użyteczności publicznej na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku. FRPA jest państwowym funduszem celowym, który pozwala na dofinansowanie przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych.

Otrzymane dofinansowanie może wynieść maksymalnie 2.046.567,39zł. Zawarta w dniu 4 lutego br. umowa dotyczy 24 linii komunikacyjnych (1.134.534,8 wozokilometrów). Środki przeznaczone zostaną na realizację zadań własnych dotyczących zapewnienia funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów autobusowych na terenie powiatu.

- Cieszę się niezmiernie, że Powiat Lipnowski znalazł się w gronie 39 samorządów z naszego województwa, które otrzymają rządowe wsparcie. Cieszy również fakt, iż zostaliśmy jednym z największych beneficjentów, ponieważ dopłaty obejmą aż 24 linie komunikacyjne, czyli ponad 870 km. – mówi Starosta Krzysztof Baranowski.   

Informacje


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie