Polecane strony

czwartek, 23 lipiec 2020

Zespół Szkół Specjalnych w Lipnie będzie miał nowoczesny budynek!

Wizualizacja nowego budynku szkoły Wizualizacja nowego budynku szkoły

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu w Lipnie w dniu 08.07.br zaprezentowana została koncepcja budowy nowego obiektu dla Zespołu Szkół Specjalnych w Lipnie. Zgodnie z zamierzeniami obiekt o nowoczesnej bryle stanie w pobliżu obecnej siedziby szkoły i będzie usytuowany na tej samej działce, w miejscu obecnego parkingu.

Budynek ma mieć 430m 2, powierzchnia ta ma być przeznaczona w głównej mierze na salę gimnastyczną dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Lipnie. W nowym obiekcie znajdą się także sale terapeutyczne, sala przedszkolna, gabinety pedagoga/psychologa oraz logopedy, ponadto zostaną wygospodarowane pomieszczenia dla administracji szkolnej i pomieszczenia socjalne. Projekt budowlany wraz z kosztorysem ma być gotowy do końca października br., co pozwoli Radnym przymierzyć koszty tej inwestycji do nowego budżetu na 2021rok.

Nowy obiekt to odpowiedź Zarządu Powiatu w Lipnie na problemy lokalowe zgłaszane przez władze szkolne. Dzięki tej inwestycji dzieci, młodzież i pracownicy szkoły zyskają nową przestrzeń do nauki i rozwoju. Uczniowie naszej szkoły odnoszą wiele sukcesów np. na polu sportowym. Po zakończeniu tej inwestycji zyskają oni wreszcie salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia, która zapewni im miejsce do prowadzenia treningów i przeprowadzania rozgrywek.

- Mam nadzieję, że inwestycja ta będzie zrealizowana w niedługim czasie i uczniowie możliwie szybko będą mogli cieszyć się nowym obiektem i w pełni wykorzystywać możliwości, które im stworzy. Przykładam wraz z Radnymi ogromną wagę do tego, by wszystkie obiekty szkolne Powiatu Lipnowskiego były nowoczesne i stanowiły doskonałą bazę dydaktyczną dla uczniów, którzy w nich się kształcą, bo obiekty te są naszą wizytówką, a młodzież naszą przyszłością - Krzysztof Baranowski, Starosta.

Informacje


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie