Polecane strony

środa, 20 maj 2020

II etap dezynfekcji powiatu

Dezynfekcja przy jednym z przedszkoli Dezynfekcja przy jednym z przedszkoli fot. Pracownicy Starostwa Powiatowego w Lipnie i Zarządu Dróg Powiatowych w Lipnie

30 kwietnia br. podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipnie, któremu przewodniczy Starosta Lipnowski podjęta została decyzja o przeprowadzeniu dezynfekcji chodników, dróg, dworca i przystanków Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego w Lipnie oraz innych miejsc o dużym natężeniu ruchu. W związku z tym Zarząd Powiatu w Lipnie, mając na uwadze dobro mieszkańców, podjął decyzję o zakupie 5 ton środka dezynfekującego na ten cel, a w porozumieniu z burmistrzami i wójtami wyznaczone zostały miejsca, które mają zostać zdezynfekowane.

I etap realizacji powyższego zadania odbył się w nocy z 08.05. na 09.05.2020 roku. W ciągu kilku godzin (od 23:00 do 06:00) pracownicy Starostwa Powiatowego w Lipnie oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Lipnie przeprowadzili dezynfekcję wyznaczonych miejsc w miejscowościach Chrostkowo, Dobrzyń nad Wisłą, Kikół, Karnkowo, Lipno, Łochocin, Skępe, Tłuchowo oraz Wielgie.

W ostatni weekend, w nocy z piątku (15.05) na sobotę (16.05)  w godzinach 19:00 – 01:00 odbył się II etap naszych prac polegający na dezynfekcji miejsc zbiorowego zamieszkania, takich jak m.in. tereny należące do spółdzielni mieszkaniowych oraz tereny przyległe do przedszkoli z terenu powiatu, które zadeklarowały wznowienie działalności opiekuńczo-edukacyjnej. Działania zostały przeprowadzone przez naszych pracowników w miejscowościach Skępe, Tłuchowo, Chalin, Dobrzyń nad Wisłą, Krojczyn, Zaduszniki, Wielgie, Czarne, Lipno oraz Kikół. 

- Mam nadzieję, że nasze działania przyczynią się do poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lipnowskiego. Pragnę zapewnić, że to dopiero początek i już planujemy kolejne akcje dezynfekcyjne. Jednocześnie cały czas monitorujemy sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i w razie potrzeb będziemy na bieżąco reagować i podejmować stosowne działania - Starosta, Krzysztof Baranowski.

Informacje


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie