środa, 14 sierpień 2019

Podjęto pierwsze decyzje ws. budowy budynku dla szkoły muzycznej

Nowy budynek miałby służyć uczniom i kadrze pedagogicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lipnie. Nowy budynek miałby służyć uczniom i kadrze pedagogicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lipnie. fot. Marcin Jaworski

Na posiedzeniu Zarządu Powiatu w Lipnie w dniu 13 sierpnia br. przy współuczestnictwie przewodniczących komisji Rady Powiatu w Lipnie została wybrana koncepcja budowy budynku Szkoły Muzycznej I Stopnie w Lipnie, który zostanie zarekomendowany Radnym na najbliższej sesji Rady Powiatu w Lipnie.

Zgodnie z przyjętym przez Zarząd i Radę Powiatu planem pracy nad powstaniem siedziby szkoły muzycznej w Lipnie w 2019 r. ma zostać zlecone wykonanie projektu budynku, który zlokalizowany będzie na działce po byłym szpitalu przy pl. 11 listopada.

Na posiedzeniu zostały zaprezentowane dwie koncepcje przy czym Zarząd skłonił się do przedłożenia Radzie Powiatu koncepcji uwzględniającej wszystkie zgłaszane przez specjalistów wytyczne zarówno w zakresie walorów estetycznych jak i parametrów technicznych odpowiadających przeznaczeniu budynku.

Wybrana została koncepcja budynku o nieregularnym kształcie w nowoczesnej stylistyce, w której elewacja stanowi połączenie elementów klasycznych i szkła. Budynek będzie jednopiętrowy z antresolą o powierzchni zabudowy ok. 1.500 m kw, na parterze zostaną umieszczone m.in.: wysokiej klasy sala koncertowa z widownią na 255 miejsc + wydzielone miejsca dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, scena z zapleczem na którym znajdą się garderoby, obsługa sceny oraz magazyny. Poza salą na parterze usytuowane będzie m.in. foyer o pow. ok. 200 mkw, oraz szatnie. Na piętrze swoje miejsce znajdą sale lekcyjne zapewniające optymalne warunki, w tym akustyczne do kształcenia w zakresie gry na instrumentach oraz śpiewu.

Budynek będzie wyposażony w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a także będzie dysponował własnym parkingiem.

Powstanie tego nowego i nowoczesnego obiektu nie tylko jest niecierpliwie wyczekiwane przez uczniów i kadrę pedagogiczną Szkoły Muzycznej I stopnia w Lipnie, ale również dzięki planowanej, nowej sali koncertowej pozwoli na organizację wielu wydarzeń artystycznych, koncertów, które ożywią kulturalnie życie mieszkańców naszego Powiatu. Cenię szczególnie młodzież podejmującą naukę w Szkole Muzycznej I Stopnia w Lipnie, którą dzięki moim staraniom udało się powołać do życia i mam nadzieję, że poprzez realizację tej koncepcji uda się im stworzyć optymalne warunki do nauki, a także do podziwiania ich rozkwitających talentów w przyszłości.

Informacje


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie