piątek, 26 lipiec 2019

"Zatrzymaj się i pozwól żyć innym"

Kadr pochodzi ze spotu "Zatrzymaj się i pozwól żyć innym Kadr pochodzi ze spotu "Zatrzymaj się i pozwól żyć innym fot. Nadesłane | KPP Lipno

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i włączanie się do ruchu jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kultura jazdy polskim kierowcom jest nadal obca. Dominują ci, którzy myślą wyłącznie o sobie. A przecież nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu może decydować o czyimś zdrowiu, a nawet życiu.

Tylko w miniony weekend na drogach powiatu lipnowskiego doszło do pięciu kolizji, z czego przyczyną trzech było właśnie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Na terenie działania KPP w Lipnie w pierwszych trzech tygodniach lipca doszło do 31 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadków śmiertelnych. Policjanci ujawnili 164  kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość, z czego 2  z nich straciło prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Mundurowi zatrzymali też 3 uprawnienia za kierowanie w stanie nietrzeźwości, bo wciąż zdarzają się tacy, którzy wsiadają za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”.

Policja apeluje o rozsądek, wyobraźnię, przestrzeganie przepisów i dostosowanie prędkości do warunków na drodze, natężenia ruchu, stanu nawierzchni, limitów prędkości i własnych umiejętności. Należy pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od nas samych. A my zachęcamy do zapoznania się ze spotem profilaktycznym zamieszczonym poniżej.

 

Media

KWP Bydgoszcz

Informacje


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie