piątek, 19 lipiec 2019

Spotkanie w sprawie naboru na rok szkolny 2019/2020

Spotkanie w sprawie naboru na rok szkolny 2019/2020 fot. Damian Siedlecki | Wydział Rozwoju, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki

W dniu 17 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Lipnie odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lipnowski. Przedmiotem spotkania były kwestie związane z naborem uczniów na rok szkolny 2019/2020.

Rekrutacja podwójnego rocznika w szkołach Powiatu Lipnowskiego przebiegła bez większych problemów, w stosunku do liczby rekrutacji wg szkół pierwszego wyboru Powiat zaliczył wzrost rejestracji o ok. 90%.

Największym zainteresowaniem cieszyło się liceum w Zespole Szkół w Lipnie, przy czym zgodnie z przyjętymi zasadami rekrutacji został wprowadzony próg liczby punktów, który kandydat musiał uzyskać by przejść pozytywnie rekrutację.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również oferta Zespołu Szkół Technicznych w Lipnie zarówno w zakresie podjęcia nauki w technikum, jak w szkole branżowej.

Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu szkołami Powiatu Lipnowskiego została zwiększona liczba miejsc w klasach, przy czym ostateczne wyniki naboru znane będą dopiero po zakończeniu naboru uzupełniającego po 22 lipca br.

Przeprowadzony nabór wpłynie także na wydłużenie czasu prowadzenia zajęć. W Zespole Szkół Technicznych w Lipnie planowane jest prowadzenie zajęć do godz. 17, głównie z powodu konieczności prowadzenia także zajęć praktycznej nauki zawodu oraz z uwagi na to, że w szkole tej prowadzone są zajęcia Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Lipnie, która na razie korzysta z zaplecza lokalowego technikum. Również w Zespole Szkół w Lipnie nauka będzie prowadzona dłużej, tj. do godz. 16:00 z uwagi na zwiększenie liczby udziałów kl. I

- Zależy nam przede wszystkim na wysokim poziomie nauczania, a także na tym by nie kształcić rzesz przyszłych bezrobotnych. Nasze szkoły zawodowe również dobrze przygotowują do egzaminu dojrzałości, a poza tym dają możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych, które obecnie są poszukiwane na rynku pracy - Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski.  

Informacje


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie