Polecane strony

czwartek, 14 marzec 2019

Nowy dyrektor PZTP w Lipnie

Dyrektor PZTP w Lipnie - Wisław Kempiński Dyrektor PZTP w Lipnie - Wisław Kempiński fot. Damian Siedlecki | Wydział Rozwoju, Promocji, Sportu i Turystyki

Wiesław Kempiński – z dniem 1 lutego br. na podstawie Uchwały Nr 19/2019 Zarządu Powiatu w Lipnie  przejął kierowanie  Powiatowym Zakładem Transportu Publicznego, jako p.o. Dyrektora. Jest to osoba z ogromnym doświadczeniem w zakresie transportu, ponieważ to z tą dziedziną związał niemalże całe swoje życie zawodowe. W latach 1985-87 pracował w Przedsiębiorstwie Państwowym Komunikacji Samochodowej w Lipnie, następnie w 1987r. w Rejonie Dróg Publicznych w Lipnie. W latach 1988-89 podjął zatrudnienie w Przedsiębiorstwie Sprzętowo - Transportowym w Lipnie. W okresie transformacji gospodarczej pracował w firmach prywatnych oraz prowadził w latach 1993-2009 własną działalność gospodarczą w zakresie transportu, w tym transportu ciężarowego.  

Od 2010r. pracował w Starostwie Powiatowym w Lipnie, gdzie od 2016 r. zajmował stanowisko inspektora ds. transportu publicznego biorąc czynny udział w pracach przygotowawczych do wdrożenia decyzji Zarządu Powiatu w Lipnie o utworzeniu Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego, który Rada Powiatu zaakceptowała Uchwałą Nr XIII/71/2016 z dnia 9 marca 2016 roku powołując do życia samorządowy zakład budżetowy pod nazwą: Powiatowy Zakład Transportu Publicznego w Lipnie.

Pan Wiesław Kempiński jest osobą niezwykle życzliwą, kontaktową i otwartą na potrzeby innych. Z pełnym zaangażowaniem podjął się pełnienia funkcji Dyrektora PZTP w Lipnie łącząc doświadczenie zawodowe z pasją, jaką jest w jego życiu motoryzacja.

Informacje


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie