Komunikaty Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Geoportal Powiatu Lipnowskiego

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Nieodpłatna Pomoc Prawna - link do rejestracji

Polecane strony

Powiatowy Zakład Transportu PublicznegoZespół Szkół w LipnieZespół Szkół Technicznych w LipnieZespół Szkół w Dobrzyniu nad WisłąZespół Szkół w SkępemZespół Szkół Specjalnych w LipniePubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Lipnie

Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w LipnieSzpital Lipno Sp. z o.o.Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Parkowa" w LipnieDom Pomocy Społecznej w Nowej WsiPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w LipniePowiatowy Urząd Pracy w LipnieKomenda Powiatowa Policji w LipnieKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w LipnieLipnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie RatunkowePowiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w LipniePowiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w LipniePowiatowy Inspektorat Weterynarii w LipnieKujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ToruniuStowarzyszenie Zielona Lipa MX LipnoWojskowe Centrum Rekrutacji we WłocławkuKrajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

8 lipca br. na placu przy Zespole Szkół w Chrostkowie odbył się IX. Zjazd i Turniej Rodzinny Sołtysów i Rad Sołeckich Powiatu Lipnowskiego „Sołtysiada 2017”. Jak każdego roku sołtysi rywalizowali w przygotowanych specjalnie dla nich konkurencjach, które dostarczyły mnóstwo świetnej zabawy i jeszcze więcej śmiechu.

W sobotnie popołudnie na placu przy ZS w Chrostkowie w szranki stanęło 53 z 157 sołtysów z terenu Powiatu Lipnowskiego. Najliczniejsza okazała się delegacja z największej gminy, czyli Gminy Lipno, która liczyła aż 16 z 36 sołtysów. Z gminy Bobrowniki w turnieju udział wzięło 3 z 9 sołtysów, z Gminy Chrostkowo (współorganizatora SOŁTYSIADY) 8 z 16 sołtysów. Miasto i Gminę Dobrzyń nad Wisłą reprezentował sołtys sołectwa Szpiegowo (1 z 24 sołectw), natomiast Gminę Kikół 6 z 16 sołtysów, Gminę Tłuchowo 9 z 20, Wielgie zaś aż 10 z 17 sołtysów. Niestety Miasto i Gmina Skępe nie miała swojego reprezentanta w tegorocznym turnieju (gmina liczy 16 sołectw).

Pomimo przelotnego deszczu pogoda sprzyjała i pozwoliła przeprowadzić wszystkie zaplanowane konkurencje. Było tradycyjne przeciąganie liny, wyścigi taczek, skakanka w kaloszach, wyścigi na „nartach”, skoki w workach, chodzenie po skrzynkach oraz slalom kolarski na specjalnie przygotowanych rowerach. Najwięcej śmiechu dostarczyła nowa konkurencja, zaczerpnięta z oczepin weselnych, czyli przebijanie balonów za pomocą lędźwi.  

Tegoroczne zawody odbywały się w podziale na dwie drużyny, parzystych i nieparzystych, które rywalizowały o punkty dla wszystkich swoich reprezentantów, o zwycięstwie jednak zdecydowały dwie konkurencje indywidualne, czyli szukanie jajek w wozie ze słomą, tu najlepszy okazał się Sołtys Sołectwa Grabiny z Gminy Lipno, któremu udało się odnaleźć  15 całych jajek oraz skakanie przez skakankę w wielkich kaloszach, gdzie poza wszelką konkurencją był zwycięzca całej SOŁTYSIADY, Sołtys Sołectwa Kikół Rafał Baranowski, który w czasie 15 sekund wykonał aż 37 „gumowych podskoków”.

W turnieju prowadzona była klasyfikacja punktowa z podziałem na kategorię Sołtyska i Sołtys.

Rywalizację wśród pań zdominowały reprezentantki Gminy Lipno, które zajęły dwa pierwsze miejsca. Najlepsza okazała się Edyta Kacprowicz, która zdobyła 23 punkty (Sołtys Sołectwa Krzyżówki), drugie miejsce zajęła Dorota Lendecka – 22 punkty (Sołtys Sołectwa Wierzbick), podium z 19 punktami uzupełniła Aneta Szachewicz (Sołtys Sołectwa Zaduszniki, gm. Wielgie).

Wśród panów pierwsze miejsce zajął Rafał Baranowski, który zdobył 51 punktów (Sołtys Sołectwa Kikół), drugie miejsce zajął Mariusz Wilmański – 49 punktów (Sołtys Sołectwa Grabiny, gm. Lipno), na najniższym stopniu podium uplasował się Zbigniew Sztuczka – 29 punktów (Sołtys Sołectwa Stare Rybitwy, gm. Bobrowniki).

Warto dodać, że po raz kolejny udało się pobić rekord w ilości osób na wozie, który od tego roku wynosi 64 osoby.

Na wszystkich, którzy przybyli do Chrostkowa czekała moc atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych trochę starszych. Były place zabaw, stoiska jarmarkowe, występy lokalnych artystów, zabawa taneczna i koncert Pawła Stasiaka z zespołem Papa D.

Fotorelacja dostępna tutaj!

Informacje

Internetowa rejestracja wizyty w wydziale komunikacji i transportu

Oferta edukacyjna Powiatu Lipnowskiego

Transmisje z sesji Rady Powiatu w Lipnie

Celebrities from Lipno

wincenty_rapacki.jpg


Powiat Lipnowski
Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie