Polecane strony

Ostrzeżenia meteorologiczne: Burze z gradem

stopień: 2

prawd. 80%

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Uwagi: Brak.

Ważne:Od: 2021-06-22 10:00 do: 2021-06-23 01:00

synoptyk IMGW-PIB: Michał Szewczyk

Czas wydania: 2021-06-22 07:03

Biuro: Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni

Źródło: IMGW-PIB

Freitag, 18 Juni 2021 09:38

Ostrzeżenia meteorologiczne: Upał

Ostrzeżenia meteorologiczne: Upał

stopień: 2

prawd. 80%

Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 20°C.

Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane. Temperatura maksymalna 20.06 lokalnie do 29°C

Ważne: Od: 2021-06-18 12:00 do: 2021-06-21 20:00

synoptyk IMGW-PIB: Krzysztof Woźniak

Czas wydania: 2021-06-17 11:52

Biuro: Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni

Źródło: IMGW-PIB

Europejskie Centrum Konsumenckie (przy UOKiK) wspólnie z Rzecznikiem Praw Pasażerów (przy ULC) oraz Rzecznikiem Praw Pasażera Kolei (przy UTK) zapraszają na specjalny WIDEOCZAT przed wakacjami 21 czerwca 2021 r. (poniedziałek) o godz. 12.00.

Wydarzenie dostępne pod linkiem: https://fb.me/e/1LMQzTGn0

NIE JEST WYMAGANA REJESTRACJA!

Porozmawiamy o wyzwaniach zbliżającego się sezonu wakacyjnego i odpowiemy na pytania dot:

 • opóźnionych i odwołanych lotów
 • problemów z bagażem
 • opóźnionych i odwołanych pociągów

Jak już wcześniej informowaliśmy, podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Lipnie radni podjęli uchwałę dotyczącą wyrażenia zgody na dofinansowanie działalności Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Lipnowskiego.

Dziś (14.06.2021) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lipnie odbyło się podpisanie porozumień z władzami Gminy Miasta Lipna oraz Gminy Tłuchowo. Tym samym już wkrótce jednostka OSP Koziróg Leśny otrzyma kwotę 19.000,00 złotych z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu samochodu, a jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnie, która w tym roku obchodzić będzie 140-lecie swojego istnienia (najstarsza jednostka OSP w Powiecie Lipnowskim – red.) wzbogaci się o nową specjalistyczną przyczepkę, której zakup zostanie dofinansowany kwotą 7.500,00 złotych pochodzącą z budżetu powiatu.

Montag, 14 Juni 2021 10:27

Milion złotych dla PUP w Lipnie

Walka z bezrobociem wśród mieszkańców powiatu lipnowskiego nieustannie pozostaje w kręgu zainteresowania i działań Władz Powiatu Lipnowskiego.

W związku z powyższym wystąpiłem do Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii z wnioskiem o środki z Funduszu Pracy na finansowanie przez Powiatowy Urząd Pracy w Lipnie w 2021 roku zadania określonego w art. 15zze4 ustawy, tj.  jednorazowych dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy, o których mowa odpowiednio w art. 7 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 marca 2018r. - Prawo przedsiębiorców, którzy na dzień 30 września 2020r. prowadzili działalność gospodarczą. Wsparcie przeznaczone jest na finansowanie tzw. Tarczy branżowej – przedsiębiorcy, którzy na dzień 31 marca 2021r. prowadzili działalność gospodarczą, oznaczoną według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007, jako rodzaj przeważającej działalności, kodami zgodnymi z w/w przepisem ustawy mogą wnioskować o środki. Wnioski należy składać wyłącznie za pośrednictwem portalu praca.gov.pl

W dniu 09.06. br zostałem poinformowany, że wniosek ten został rozpatrzony pozytywnie i do Powiatu Lipnowskiego trafi pula 1.000.000,00zł na realizację powyższego wsparcia. Cieszy niezmiernie fakt, że lipnowscy przedsiębiorcy będą mogli z tego wsparcia skorzystać, ponieważ negatywne skutki finansowe trwającej pandemii jeszcze długo mogą być odczuwane, a ponowne wejście firm na „pełne obroty” sprzed tego okresu może zająć trochę czasu. Obsługą wniosków o przyznanie dotacji, podobnie jak w poprzednich rozdaniach, zajmować się będzie Powiatowy Urząd Pracy w Lipnie; termin składania wniosków upływa dnia 31 sierpnia br. Mam nadzieję, że większość zainteresowanych przedsiębiorców będzie o tym pamiętała  i wsparcie trafi do nich jak najszybciej.

Do tej pory w 2021r. przedsiębiorcy z naszego powiatu uzyskali wsparcie w ramach walki z COVID-19 w postaci pożyczek, dofinansowań do wynagrodzeń pracowników oraz dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności w wysokości ok. 3,2 mln złotych, a w roku poprzednim do naszych firm trafiła kwota prawie 18 mln złotych.

Dienstag, 08 Juni 2021 11:21

NEMO pływało pod okiem mistrzyni!

W czwartek 27 maja 2021 pływacy lipnowskiego klubu NEMO oraz blisko 500 adeptów pływania z całej Polski wzięło udział w ogólnopolskich zawodach pływackich Otylia Swim Cup w Toruniu. W zawodach na nowo otwartej pływalni Aqua Toruń, brali udział zawodnicy w wieku od 8 do 15 roku życia, zrzeszeni w klubach Polskiego Związku Pływackiego, którzy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych na dystansach od 50 do 200 metrów w stylach dowolnym, klasycznym, motylkowym i grzbietowym. Najlepsi otrzymali puchary i medale. Wszyscy zawodnicy dostali także pakiety startowe, ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów.

Lipnowscy pływacy zaprezentowali się bardzo dobrze. Poprawili swoje życiowe rekordy, dzielnie walczyli z tremą, ale przede wszystkim mogli poznać mistrzynię olimpijską, która dla wielu z nich jest wzorem do naśladowania. Zawodników NEMO nie zabrakło również na podium:

 • złoty medal w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym wywalczyła Martyna Zakrzewska,
 • dwukrotnie na trzecim stopniu podium stanęła Zuzanna Lewandowska, zdobywając brązowe medale w konkurencji 100 m stylem zmiennym oraz 50 m stylem grzbietowym.

Wraz z Otylią Jędrzejczak dekoracji najlepszych zawodników dokonywała mistrzyni olimpijska w wioślarstwie z Rio de Janerio – Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

Dienstag, 08 Juni 2021 11:06

PZTP w Lipnie otrzyma kolejne autobusy

Od momentu powołania do życia Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego w Lipnie, nasza jednostka cały czas się rozwija powiększając swój tabor oraz świadcząc coraz więcej usług dla mieszkańców Powiatu Lipnowskiego.

Wczoraj (07.06.2021r.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lipnie podpisana została umowa na zakup kolejnych dwóch autobusów dla Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego w  Lipnie.

Postępowanie przetargowe wygrała firma SCANIA POLSKA, która za kwotę 608.850,00zł brutto w ciągu dziesięciu dni dostarczy dwa autobusy SCANIA HIGER A-SERIES TOURING HD.  Są to autobusy turystyczne,  wysokopokładowe, posiadające po 49 miejsc siedzących dla pasażerów oraz po jednym dla kierowcy i pilota, toaletę, lodówkę, monitory oraz cafe bar.

Autobusy będą wykorzystywane na liniach najbardziej obleganych przez pasażerów oraz wynajmowane na różnego rodzaju wyjazdy okolicznościowe czy też wycieczki turystyczne.

31 maja br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lipnie odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu w Lipnie, której głównymi punktami było podjęcie uchwał w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu w Lipnie wotum zaufania oraz w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu w Lipnie z tytułu wykonania budżetu na 2020 rok.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami o samorządzie terytorialnym, Starosta Lipnowski, jako Przewodniczący Zarządu Powiatu przedstawił Radzie „Raport o stanie Powiatu Lipnowskiego” obejmujący podsumowanie działalności Zarządu w 2020 roku, a w szczególności realizację przyjętych polityk, programów i strategii oraz wykonania uchwał Rady Powiatu. Po zapoznaniu się z Raportem oraz biorąc pod uwagę uzyskane w toku sprawozdania wyjaśnienia i informacje radni jednogłośnie (18 obecnych na sali) w głosowaniu jawnym udzielili Zarządowi wotum zaufania.

Najważniejszym punktem czwartkowej sesji było przedstawienie i omówienie sprawozdania z wykonania budżetu na 2020 rok , a co za tym idzie podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium.

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy o przedłożonym przez Zarząd Powiatu w Lipnie sprawozdaniu z wykonania budżetu Powiatu na rok 2020, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej do wniosku Komisji Rewizyjnej o udzieleniu absolutorium oraz informacji o stanie mienia, Radni jednogłośnie, w obecności niepełnego, 18 osobowego składu udzielili Zarządowi Powiatu w Lipnie absolutorium z tytułu wykonania budżetu Powiatu Lipnowskiego na 2020 rok.

- W tym miejscu chciałem podziękować w pierwszej kolejności Radzie Powiatu w Lipnie, na czele z Panią Przewodniczącą, która razem z organem wykonawczym jakim jest Zarząd Powiatu podąża w tym samym kierunku mając na względzie rozwój powiatu i dobro jego mieszkańców. Dziękuję również dyrektorom jednostek organizacyjnych i pracownikom tych jednostek oraz pracownikom Starostwa Powiatowego w Lipnie, bez których codziennej, systematycznej pracy nie byłoby możliwe tak dobre, mimo panującej pandemii, zakończenie roku budżetowego - powiedział Starosta.

- To absolutorium to nasz wspólny sukces. Mam nadzieję, że dobra współpraca i wzajemne zrozumienie będzie kontynuowane w nadchodzących latach. Cieszę się również z faktu, że w tym trudnym pandemicznym czasie udało nam się zrealizować liczne inwestycje, a pomimo wielu trudności, z którymi musieliśmy się zmierzyć udało nam się wypracować 7.991.050,42zł nadwyżki operacyjnej oraz nadwyżkę budżetową w kwocie 4.055.186,88zł. Jeszcze raz bardzo dziękuję w imieniu całego Zarządu Powiatu w Lipnie za okazane nam zaufanie i wsparcie - zakończył Krzysztof Baranowski, Starosta Lipnowski.

Dienstag, 01 Juni 2021 15:20

Powiatowe wsparcie dla jednostek OSP

Wzorem lat ubiegłych również w 2021r. władze powiatu chcą udzielić wsparcia jednostkom ochotniczych straży pożarnych z terenu Powiatu Lipnowskiego. Jest to pomoc i wsparcie dla druhów ochotników, ale przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców poszczególnych gmin. Chcąc czuć się bezpiecznie w naszych domach, czy w trakcie spędzania czasu wolnego nad wodą, musimy wiedzieć, że strażacy którzy pospieszą nam w razie niebezpieczeństwa na ratunek mają właściwy sprzęt, żeby nam pomóc.

Mając to na uwadze Starosta wraz z Zarządem Powiatu w Lipnie zarekomendował Radnym udzielenie wsparcia tym razem dla jednostek OSP w Chlebowie, Wiosce i Jarczewie, dla których zakupione zostaną przez Powiat i przekazane nowe agregaty- pompy do wody (o wartości 5 tys. każda). Jednostka we Wielgiem zostanie wsparta kwotą 1,7 tys. zł z przeznaczeniem na zakup  potrzebnego im wyposażenia. Ponadto dla jednostki OSP Miasta Lipna zostanie przekazana na podstawie porozumienia z Miastem Lipno dotacja w wysokości 7,5 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu przyczepki, natomiast do Gminy Tłuchowo trafi dotacja w wysokości 19 tys.zł przeznaczona dla OSP Koziróg Leśny  na dofinansowanie zakupu samochodu. Ponadto Zarząd wraz z Radnymi przeznaczyli kwotę 55 tys. na zakup łódki, która zostanie przekazana w użyczenie OSP w Kikole by druhowie mogli zadbać o bezpieczeństwo osób przebywających na Jeziorze Kikolski i innych okolicznych akwenach.

Choć wydatkowanie publicznych środków finansowych zawsze powinno być celowe, to mam nadzieję, że w/w sprzęty będą jak najmniej potrzebne, ponieważ chciałbym żeby w przyszłości było jak najmniej zdarzeń, które powodować mogą zagrożenie dla naszych sąsiadów, bliskich, mieszkańców. Wiem, że tylko „pobożne życzenia”, dlatego też cieszy mnie fakt, że spieszący  nam na pomoc druhowie nie tylko będą wstanie pomóc potrzebującym, dojadą na czas, ale również sami będą bezpieczni podczas prowadzonych akcji ratowniczych - powiedział starosta, Krzysztof Baranowski.

 

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim, amatorskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”. Nagraj i przyślij nam swój film. Pokaż jak zmienia się polska wieś.

Zgłoszenia przyjmujemy do 6 września 2021 r. Szczegóły znajdziesz na stronie MRiRW, w zakładce konkursowej - otwórz

Na najlepsze prace czekają nagrody pieniężne i wyróżnienia.

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs skierowany jest do młodych mieszkańców wsi, w wieku od 16 do 40 roku życia. W ramach konkursu przewidziane są 2 kategorie wiekowe.

Kategoria I
Ta kategoria jest dla Ciebie jeżeli masz od 16 do 25 lat i mieszkasz na wsi.
Pokaż nam swoją wieś widzianą z Twojej perspektywy. Zaprezentuj swoją okolicę jako miejsce do życia i rozwoju zawodowego oraz podziel się swoimi planami na przyszłość. Opowiedz, jak widzisz siebie na wsi za kilka lat.

Kategoria II
Jesteś młodym rolnikiem w wieku do 40 lat? To kategoria właśnie dla Ciebie. Podziel się swoją historią, pokaż nam swoje osiągnięcia i determinację w rozwijaniu swojego gospodarstwa, poprawie jego konkurencyjności na rynku – z wykorzystaniem środków unijnych.

Cel konkursu
Czekamy na filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi.

Celem konkursu ogłoszonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudę jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika. Dzięki tej inicjatywie przekonamy się, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to człowiek wszechstronny, który buduje swój potencjał dzięki pracy i efektywnemu wykorzystaniu środków unijnych.
Nasz ogólny dobrostan zależy od efektów ciężkiej pracy rolników, bądźmy solidarni z rolnikami.

Drodzy Rolnicy! Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 6 września 2021 r.

Źródło: ARiMR

Seite 1 von 140

Informacje

 • Powiat Lipnowski w UE
 • Organizacje pozarządowe
 • Dyżury aptek w Lipnie
 • Banki
 • Konkursy ofert
 • Numery kont bankowych
 • RODO
 • Biuro Rzeczy Znalezionych
 • WYBORY
 • Nieodpłatna Pomoc Prawna | Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie
 • AKTYWNA TABLICA
 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
 • Prominente aus Lipno

  lech_walesa.jpg


  Powiat Lipnowski
  Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie