Komunikaty Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Geoportal Powiatu Lipnowskiego

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Nieodpłatna Pomoc Prawna - link do rejestracji

Polecane strony

Powiatowy Zakład Transportu PublicznegoZespół Szkół w LipnieZespół Szkół Technicznych w LipnieZespół Szkół w Dobrzyniu nad WisłąZespół Szkół w SkępemZespół Szkół Specjalnych w LipniePubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w LipniePoradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w LipnieSzpital Lipno Sp. z o.o.Dom Pomocy Społecznej w Nowej WsiPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w LipniePowiatowy Urząd Pracy w LipnieKomenda Powiatowa Policji w LipnieKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w LipnieLipnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie RatunkowePowiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w LipniePowiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w LipniePowiatowy Inspektorat Weterynarii w LipnieKujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ToruniuStowarzyszenie Zielona Lipa MX LipnoWojskowa Komenda Uzupełnień we WłocławkuKrajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Warnung
 • JUser: :_load: Fehler beim Laden des Benutzers mit der ID: 919
Donnerstag, 26 November 2015 14:43

Nowoczesne i tanie pociągi w regionie

W nowym, obowiązującym od 13 grudnia kolejowym rozkładzie jazdy staraniem samorządowych władz  województwa znajdą się bezpośrednie, obsługiwane przez nowoczesne pociągi połączenia pasażerskie na  trasach Bydgoszcz-Toruń-Włocławek, Bydgoszcz - Toruń - Jabłonowo Pomorskie i Nakło - Bydgoszcz - Toruń. To  dobra wiadomość przede wszystkim dla włocławian i mieszkańców sąsiednich rejonów, w tym powiatu  lipnowskiego. Włocławek nie miał dotąd bezpośredniej komunikacji kolejowej z Bydgoszczą. Od 13  grudnia wprowadzona zostanie również tania taryfa wojewódzka na wszystkich regionalnych połączeniach  kolejowych - najniższa w Polsce!
Testowanie ujednoliconej taryfy, z niskimi cenami za przejazdy jednorazowe i super korzystnymi za bilety miesięczne, rozpoczęło się w grudniu 2010 roku na liniach niezelektryfikowanych. Sprawdziła się - można uznać, że dzięki niej wielu podróżnych przesiadło się na pociąg z indywidualnych środków transportu. Po pięciu latach jej obowiązywanie rozciąga się na wszystkie połączenia kolejowe w regionie.Zasadą nowej taryfy jest liniowość – dwa razy dłuższy przejazd to dwa razy droższy bilet. Za pierwsze 10 kilometrów zapłacimy 2,50 złotych, za każdy kolejny 13 groszy. Bilet miesięczny będzie kosztował tyle co 30 przejazdów jednorazowych.
Jak to wygląda w praktyce? Na przykład bilet z Włocławka do Torunia, za który obecnie trzeba zapłacić 14,60 zł, będzie kosztował 8,40 zł, czyli o ponad 40 procent taniej; bilet z Bydgoszczy do Inowrocławia, obecnie za 11,70 zł, stanieje o 4,50 zł (38 proc. - do 7,20 zł). Podobnie korzystnie wyglądać to będzie w odniesieniu do biletów miesięcznych – będzie taniej nawet o 25 procent.Ale to nie wszystko. Jeśli na jakiejś linii, teraz lub w przeszłości, przewoźnik wprowadzi promocję przebijającą tę ofertę, pasażer będzie mógł wybrać korzystniejszy dla siebie wariant biletu. Ważną kwestią jest to, że w odniesieniu do naszej taryfy obowiązywać będą wszystkie przejazdowe zniżki ustawowe.
 Z Bydgoszczy Głównej do Włocławka przez Toruń uruchomionych zostanie od grudnia siedem par pociągów na dobę.Jabłonowo Pomorskie połączą z Bydgoszczą (przez Toruń) dwie pary (od grudnia 2016 cztery),  mieszkańcy Nakła nad Notecią będą mieli na razie jedno, a za rok cztery kursy do Torunia przez  Bydgoszcz i z powrotem. Na wszystkich tych trasach kursować będą komfortowe klimatyzowane pociągi,  które jeżdżą obecnie wyłącznie w systemie BiT City, z Bydgoszczy do Torunia i z Torunia do  Bydgoszczy.- O możliwość wydłużenia tras obsługiwanych przez tabor przeznaczony dla BiT City zabiegaliśmy w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju i otrzymaliśmy zgodę. Zakupione do BiT City zespoły trakcyjne będą dzięki temu lepiej wykorzystane, zachodnia część Bydgoszczy i Nakło zostaną włączone do sieci aglomeracyjnej, poszerzamy też atrakcyjną ofertę przewozową, co generalnie powinno zachęcać do korzystania z kolei -€“ podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
 

 

Internetowa rejestracja wizyty w wydziale komunikacji i transportu

Informacje

 • Powiat Lipnowski w UE
 • Organizacje pozarządowe
 • Dyżury aptek w Lipnie
 • Banki
 • Konkursy ofert
 • Numery kont bankowych
 • RODO
 • Biuro Rzeczy Znalezionych
 • WYBORY
 • Nieodpłatna Pomoc Prawna | Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie
 • AKTYWNA TABLICA
 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
 • Projekt " Wsparcie osób starszych i kadry świadczącej usługi społeczne w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19, łagodzenia jego skutków na terenie województwa kujawsko-pomorskiego"
 • Transmisje z sesji Rady Powiatu w Lipnie

  Oferta edukacyjna Powiatu Lipnowskiego

  Prominente aus Lipno

  jerzy_pietrkiewicz.jpg


  Powiat Lipnowski
  Gmina Bobrowniki Gmina Chrostkowo Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą Gmina Kikół Gmina Lipno Gmina Miasto Lipno Miasto i Gmina Skępe Gmina Tłuchowo Gmina Wielgie