czwartek, 07 luty 2019

"Lodowe" warsztaty strażaków

Ratownicy Lipnowskiego WOPR podczas ćwiczeń Ratownicy Lipnowskiego WOPR podczas ćwiczeń fot. Marcin Jaworski

4 lutego br. na terenie Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem odbyły się "Warsztaty w zakresie bezpieczeństwa działań ratowniczych prowadzonych na obiektach wodnych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z powiatu lipnowskiego", które swoim patronatem objął Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski.

Organizatorem warsztatów była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiosce, która wspólnie z  Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie i Lipnowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym przeprowadziła bardzo potrzebne i widowiskowe szkolenie.

Po części teoretycznej, która odbyła się w strażnicy OSP Wioska uczestnicy przenieśli się na plażę nad Jeziorem Wielkim w Skępem, gdzie przeprowadzono część praktyczną. Obie części warsztatów przeprowadził  Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie mł. bryg. Jakub Politowski.

Warsztaty były także doskonałą okazją do podziękowań dla strażaków ochotników za ich pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Podczas spotkania w strażnicy Starosta Lipnowski przekazał druhom z Wioski skafander suchy do ratownictwa wodnego i lodowego, który został zakupiony ze środków budżetu Powiatu Lipnowskiego.

W części praktycznej strażacy ćwiczyli samoratownictwo i zastosowanie sprzętu ratowniczego podczas akcji podejmowania poszkodowanego z wody po załamaniu się lodu. W pokazie przeprowadzonym nad jeziorem uczestniczyli także uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem. Podsumowanie warsztatów odbyło się przy wspólnym ognisku.

fot. Marcin Jaworski i OSP Wioska

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Kwiecień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 14 1 2 3 4 5 6 7
week 15 8 9 10 11 12 13 14
week 16 15 16 17 18 19 20 21
week 17 22 23 24 25 26 27 28
week 18 29 30

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie