czwartek, 09 listopad 2017

Lipnowskie firmy otrzymały dotacje na innowacyjny biznes

Zarząd województwa rozstrzygnął konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w którym podzielił środki na wdrażanie innowacji w kujawsko-pomorskich firmach. Są wśród nich przedsiębiorstwa z powiatu lipnowskiego.
Firma DYLEWSKI Mariusz Dylewski z Nowej Wsi w gminie Wielgie otrzymała dofiannsowanie na wdrożenie innowacji na rynku diagnostyki pojazdów. Firmie REDPOL Mirosław Redecki z miejscowości Obóz w gminie Skępe przyznano dofiansowanie na zakup harwestera i forwardera dla innowacyjnej realizacji usług pielęgnacji lasu wraz z pozyskiwaniem biomasy leśnej na cele energetyczne. Do Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „MAG-MAR"Mariusz Kalinowski z Bobrownickiego Pola trafi dotacja na innowacyjne usługi pielęgnacji lasu dzięki zakupowi specjalistycznej maszyny leśnej - harwestera.
Łącznie z dofinansowania skorzysta 128 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które przeznaczą dotacje na wprowadzenie na rynek nowych lub znacząco ulepszonych produktów. Suma wsparcia to 168 milionów złotych. - Jednym z najistotniejszych kierunków rozwoju województwa jest innowacyjność jako napęd dla gospodarki. Wsparcie z naszego RPO na innowacje otrzymały wszystkie firmy, których projekty pozytywnie przeszły etap oceny formalno-merytorycznej. Przygotowujemy się już do ogłoszenia kolejnego naboru wniosków w tym zakresie - tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.
W ramach rozstrzygniętego konkursu z dotacji skorzysta 128 przedsiębiorstw z całego regionu stawiających na nowe technologie i innowacje. Projekty dotyczą między innymi modernizacji bazy rozwojowej firm, uruchomienia zaawansowanych procesów produkcyjnych oraz wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów i usług. Środki zostały rozdysponowane w dwóch schematach - na przedsięwzięcia o wartości do miliona złotych (63 projekty o wartości 23,2 miliona złotych) i na przedsięwzięcia warte od miliona złotych wzwyż (65 projektów o wartości 144,9 miliona złotych).
Największe wsparcie - ponad 9,3 miliona złotych - otrzyma spółka WARAN z Torunia, która przeznaczy dotację na wprowadzenie na rynek hybrydowego regału sklepowego. Bydgoska firma MM Produkt otrzyma 5,6 miliona złotych na uruchomienie produkcji innowacyjnych opakowań polimerowych. Spółka Maltex z Bydgoszczy przeznaczy 1,1 miliona złotych wsparcia na rozpoczęcie produkcji innowacyjnych krzesełek do kąpieli dla dzieci. Włocławski zakład opieki zdrowotnej Amimed otrzyma 3 miliony złotych na budowę zakładu opiekuńczo-leczniczego w Jaszczółtowie (powiat inowrocławski), wyposażonego w mobilny system monitorowania stanu zdrowia i miejsca przebywania pacjentów. Spółka T.K.J Matuszewski przeznaczy 2,9 miliona złotych dofinansowania na wdrożenie mobilnej linii technologicznej do kompleksowej przeróbki złomu, betonu i gruzu w miejscu rozbiórki. Spółka Totem.com.pl z Inowrocławia otrzyma 4,5 miliona złotych na realizację projektu polegającego na uruchomieniu nowatorskiego procesu druku, który po raz pierwszy na świecie będzie procesem multimedialnym.

 źródło: Beata Krzemińska, rzecznik marszałka

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie