czwartek, 09 listopad 2017

Lipnowskie firmy otrzymały dotacje na innowacyjny biznes

Zarząd województwa rozstrzygnął konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w którym podzielił środki na wdrażanie innowacji w kujawsko-pomorskich firmach. Są wśród nich przedsiębiorstwa z powiatu lipnowskiego.
Firma DYLEWSKI Mariusz Dylewski z Nowej Wsi w gminie Wielgie otrzymała dofiannsowanie na wdrożenie innowacji na rynku diagnostyki pojazdów. Firmie REDPOL Mirosław Redecki z miejscowości Obóz w gminie Skępe przyznano dofiansowanie na zakup harwestera i forwardera dla innowacyjnej realizacji usług pielęgnacji lasu wraz z pozyskiwaniem biomasy leśnej na cele energetyczne. Do Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „MAG-MAR"Mariusz Kalinowski z Bobrownickiego Pola trafi dotacja na innowacyjne usługi pielęgnacji lasu dzięki zakupowi specjalistycznej maszyny leśnej - harwestera.
Łącznie z dofinansowania skorzysta 128 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które przeznaczą dotacje na wprowadzenie na rynek nowych lub znacząco ulepszonych produktów. Suma wsparcia to 168 milionów złotych. - Jednym z najistotniejszych kierunków rozwoju województwa jest innowacyjność jako napęd dla gospodarki. Wsparcie z naszego RPO na innowacje otrzymały wszystkie firmy, których projekty pozytywnie przeszły etap oceny formalno-merytorycznej. Przygotowujemy się już do ogłoszenia kolejnego naboru wniosków w tym zakresie - tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.
W ramach rozstrzygniętego konkursu z dotacji skorzysta 128 przedsiębiorstw z całego regionu stawiających na nowe technologie i innowacje. Projekty dotyczą między innymi modernizacji bazy rozwojowej firm, uruchomienia zaawansowanych procesów produkcyjnych oraz wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów i usług. Środki zostały rozdysponowane w dwóch schematach - na przedsięwzięcia o wartości do miliona złotych (63 projekty o wartości 23,2 miliona złotych) i na przedsięwzięcia warte od miliona złotych wzwyż (65 projektów o wartości 144,9 miliona złotych).
Największe wsparcie - ponad 9,3 miliona złotych - otrzyma spółka WARAN z Torunia, która przeznaczy dotację na wprowadzenie na rynek hybrydowego regału sklepowego. Bydgoska firma MM Produkt otrzyma 5,6 miliona złotych na uruchomienie produkcji innowacyjnych opakowań polimerowych. Spółka Maltex z Bydgoszczy przeznaczy 1,1 miliona złotych wsparcia na rozpoczęcie produkcji innowacyjnych krzesełek do kąpieli dla dzieci. Włocławski zakład opieki zdrowotnej Amimed otrzyma 3 miliony złotych na budowę zakładu opiekuńczo-leczniczego w Jaszczółtowie (powiat inowrocławski), wyposażonego w mobilny system monitorowania stanu zdrowia i miejsca przebywania pacjentów. Spółka T.K.J Matuszewski przeznaczy 2,9 miliona złotych dofinansowania na wdrożenie mobilnej linii technologicznej do kompleksowej przeróbki złomu, betonu i gruzu w miejscu rozbiórki. Spółka Totem.com.pl z Inowrocławia otrzyma 4,5 miliona złotych na realizację projektu polegającego na uruchomieniu nowatorskiego procesu druku, który po raz pierwszy na świecie będzie procesem multimedialnym.

 źródło: Beata Krzemińska, rzecznik marszałka

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Grudzień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie