czwartek, 10 październik 2019

Nowe wyposażenie dla lipnowskiego szpitala

Nowe wyposażenie lipnowskiego szpitala ma służyć mieszkańcom naszego powiatu. Nowe wyposażenie lipnowskiego szpitala ma służyć mieszkańcom naszego powiatu. fot. Daria Sumińska

Władze Powiatu Lipnowskiego wychodząc naprzeciw dużym oczekiwaniom społecznym w zakresie unowocześniania i zwiększania dostępności świadczeń medycznych realizowanych przez Szpital Lipno sp. z o.o. tylko w 2019 roku przeznaczyły ze środków budżetu powiatu kwotę ponad 196 tysięcy złotych na zakup nowego sprzętu.

Oddział Neurologiczny wzbogacił się o 12 łóżek elektrycznych, 12 łóżek szpitalnych oraz 24 szafki przyłóżkowe, w tym, 12 z blatami do karmienia. Ponadto powiat zakupił na potrzeby tegoż oddziału stół rehabilitacyjny z elektryczną zmianą wysokości, laser biostymulacyjny, wielofunkcyjny aparat do elektroterapii lampę BIOPTRON. Dla Oddziału Wewnętrznego zakupiono holter EKG z oprogramowaniem, holter do pomiaru ciśnienia, cztery sztuki kardiomonitorów oraz defibrylator, zaś na Oddział Rehabilitacji (Fizykoterapii) zakupiono wannę do masażu stóp i podudzi oraz wannę do masażu wirowego kończyn górnych. Powiat Lipnowski zadbał również o to, by kadra i personel oddziałów zostały również przeszkolone z zakresu obsługi w/w sprzętów, by ich praca była jak najbardziej optymalna dla pacjentów.

- Cały sprzęt trafił już do pacjentów, by móc im służyć, zwłaszcza, że potrzeby w tym zakresie są ogromne, a doposażone oddziały są jednymi z najbardziej obleganych w spółce Szpital Lipno. Jestem nie tylko włodarzem powiatu, ale przede wszystkim jego mieszkańcem, dlatego też chciałbym, żeby nasz szpital oferował usługi na jak najwyższym poziomie, dlatego wyposażanie go w nowy i nowoczesny sprzęt jest naszym obowiązkiem - powiedział starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Marzec 2020 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 9 1
week 10 2 3 4 5 6 7 8
week 11 9 10 11 12 13 14 15
week 12 16 17 18 19 20 21 22
week 13 23 24 25 26 27 28 29
week 14 30 31

Zbliżające się wydarzenia

Warto zobaczyć


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie