wtorek, 03 wrzesień 2019

Podpisano umowę na realizację kolejnej inwestycji

Umowę podpisano dziś (3.09) w Starostwie Powiatowym w Lipnie. Umowę podpisano dziś (3.09) w Starostwie Powiatowym w Lipnie. fot. Daria Sumińska

W dniu 03.09 br. w Starostwie Powiatowym w Lipnie nastąpiło podpisanie umowy na zadanie „Modernizacja budynku administracyjno- biurowo- warsztatowego przy ul. Sierakowskiego 10c”. W podpisaniu umowy wzięli udział Krzysztof Baranowski Starosta Lipnowski, Maria Kulig Wicestarosta Lipnowski, Barbara Małkiewicz Skarbnik Powiatu oraz Wykonawca Paweł Sołdański, reprezentujący firmę SOL- BET Usługi Remontowo- Budowlane w Sierpcu, w obecności Anny Smużewskiej Przewodniczącej Rady Powiatu w Lipnie.

Jest to kolejna inwestycja Powiatu Lipnowskiego, która ma przede wszystkim służyć mieszkańcom Powiatu poprzez poprawę jakości świadczonych na ich rzecz usług. W obiekcie po zakończeniu modernizacji zostanie zlokalizowany m.in. Wydział Komunikacji i Transportu Starosta Powiatowego w Lipnie, zostanie również powiększona przestrzeń przeznaczona na miejsca parkingowe dla petentów. W tym miejscu zostaną także zlokalizowane pomieszczenia warsztatów PZTP w Lipnie.

Całkowity koszt wynagrodzenia Wykonawcy opiewa na kwotę 1.986.450,00zł. Realizacja inwestycji rozpocznie się niezwłocznie po przekazaniu placu budowy, które nastąpi w najbliższych dniach. Pierwsze przygotowania do realizacji inwestycji mieszkańcy mogli zaobserwować w ostatnich dniach, kiedy z placu przed budynkiem była usuwana przez PUK w Lipnie konstrukcja wiaty.

- Mam nadzieję, że po zakończeniu inwestycji osoby, które będą odwiedzały nasz Urząd w widoczny sposób odczują poprawę i rozbudowę jego bazy lokalowej. Budynek główny zyska nowe pomieszczenia, dzięki czemu będzie możliwe skoncentrowanie lokalowe wydziałów najbardziej uczęszczanych przez petentów w pomieszczeniach korzystniej usytuowanych np. ze względu na dostęp dla osób starszych, czy mających trudności z poruszaniem się po wyższych kondygnacjach - powiedział Krzysztof Baranowski, starosta lipnowski. 

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 35 1
week 36 2 3 4 5 6 7 8
week 37 9 10 11 12 13 14 15
week 38 16 17 18 19 20 21 22
week 39 23 24 25 26 27 28 29
week 40 30

Zbliżające się wydarzenia

Warto zobaczyć


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie