wtorek, 03 wrzesień 2019

Podpisano umowę na realizację kolejnej inwestycji

Umowę podpisano dziś (3.09) w Starostwie Powiatowym w Lipnie. Umowę podpisano dziś (3.09) w Starostwie Powiatowym w Lipnie. fot. Daria Sumińska

W dniu 03.09 br. w Starostwie Powiatowym w Lipnie nastąpiło podpisanie umowy na zadanie „Modernizacja budynku administracyjno- biurowo- warsztatowego przy ul. Sierakowskiego 10c”. W podpisaniu umowy wzięli udział Krzysztof Baranowski Starosta Lipnowski, Maria Kulig Wicestarosta Lipnowski, Barbara Małkiewicz Skarbnik Powiatu oraz Wykonawca Paweł Sołdański, reprezentujący firmę SOL- BET Usługi Remontowo- Budowlane w Sierpcu, w obecności Anny Smużewskiej Przewodniczącej Rady Powiatu w Lipnie.

Jest to kolejna inwestycja Powiatu Lipnowskiego, która ma przede wszystkim służyć mieszkańcom Powiatu poprzez poprawę jakości świadczonych na ich rzecz usług. W obiekcie po zakończeniu modernizacji zostanie zlokalizowany m.in. Wydział Komunikacji i Transportu Starosta Powiatowego w Lipnie, zostanie również powiększona przestrzeń przeznaczona na miejsca parkingowe dla petentów. W tym miejscu zostaną także zlokalizowane pomieszczenia warsztatów PZTP w Lipnie.

Całkowity koszt wynagrodzenia Wykonawcy opiewa na kwotę 1.986.450,00zł. Realizacja inwestycji rozpocznie się niezwłocznie po przekazaniu placu budowy, które nastąpi w najbliższych dniach. Pierwsze przygotowania do realizacji inwestycji mieszkańcy mogli zaobserwować w ostatnich dniach, kiedy z placu przed budynkiem była usuwana przez PUK w Lipnie konstrukcja wiaty.

- Mam nadzieję, że po zakończeniu inwestycji osoby, które będą odwiedzały nasz Urząd w widoczny sposób odczują poprawę i rozbudowę jego bazy lokalowej. Budynek główny zyska nowe pomieszczenia, dzięki czemu będzie możliwe skoncentrowanie lokalowe wydziałów najbardziej uczęszczanych przez petentów w pomieszczeniach korzystniej usytuowanych np. ze względu na dostęp dla osób starszych, czy mających trudności z poruszaniem się po wyższych kondygnacjach - powiedział Krzysztof Baranowski, starosta lipnowski. 

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Styczeń 2020 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31

Zbliżające się wydarzenia

Warto zobaczyć


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie