poniedziałek, 24 wrzesień 2018

Debata o Unii Europejskiej

Marszałek województwa Piotr Całbecki oraz prezydent Torunia Michał Zaleski zapraszają mieszkańców regionu do udziału w Debacie Obywatelskiej poświęconej kierunkom Polityki Spójności Unii Europejskiej po 2020 roku. Spotkanie odbędzie się w środę (26 września) w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu. Urząd Marszałkowski czeka na zgłoszenia.

 

- Debata, wpisująca się w cykl podobnych spotkań odbywających się w całej Unii Europejskiej, będzie ważnym forum wymiany opinii na temat kształtu nowej polityki spójności i unijnego budżetu po 2020 roku. To przełomowy moment, w którym waży się przyszłość europejskiego wsparcia dla naszego regionu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W instytucjach unijnych oraz w poszczególnych krajach członkowskich trwa debata nad kierunkami unijnej polityki spójności po roku 2020. Polityka ta będzie miała bezpośredni wpływ na proces rozwoju społeczno-gospodarczego naszego regionu, przekładając się w wielu przypadkach na poprawę jakości życia członków wspólnoty regionalnej. Nowa polityka spójności ma się teraz koncentrować na 5 celach politycznych:

  • bardziej inteligentna Europa, dzięki innowacjom, cyfryzacji, transformacji gospodarczej oraz wsparciu dla małych i średnich przedsiębiorstw;
  • bardziej przyjazna dla środowiska bezemisyjna Europa, wdrażająca porozumienie paryskie i inwestująca w transformację sektora energetycznego, w odnawialne źródła energii oraz w walkę ze zmianą klimatu;
  • lepiej połączona Europa, z siecią transportu strategicznego i siecią cyfrową;
  • Europa o silniejszym wymiarze społecznym, realizująca cele europejskiego filaru praw socjalnych i inwestująca w wysokiej jakości zatrudnienie, edukację, umiejętności, integrację społeczną i równy dostęp do opieki zdrowotnej;
  • Europa bliżej obywateli dzięki wspieraniu lokalnych strategii rozwoju i zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich w całej Unii Europejskiej.

 

Debata Obywatelska poświęcona kierunkom Polityki Spójności UE po 2020 roku odbędzie się 26 września (w godz. 10-12) w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu, z udziałem przedstawicieli Komisji Europejskiej, lokalnych i regionalnych władz samorządowych, mieszkańców oraz partnerów społeczno-gospodarczych. Wśród prelegentów będzie Wolfgang Munch - zastępca dyrektora Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

 

Do udziału w debacie zapraszamy mieszkańców regionu zainteresowanych rozwojem naszego województwa, a także tematyką unijną. Zgłoszenia pod numerem telefonu 56 62 15 946 lub adresem email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (prosimy o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu). Termin zgłoszeń upływa 24 września. Pierwsze dziesięć osób otrzyma upominki ufundowane przez marszałka województwa.

 

Departament Rozwoju Regionalnego oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Maj 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 18 1 2 3 4 5
week 19 6 7 8 9 10 11 12
week 20 13 14 15 16 17 18 19
week 21 20 21 22 23 24 25 26
week 22 27 28 29 30 31

Zbliżające się wydarzenia

Warto zobaczyć


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie