poniedziałek, 24 wrzesień 2018

Debata o Unii Europejskiej

Marszałek województwa Piotr Całbecki oraz prezydent Torunia Michał Zaleski zapraszają mieszkańców regionu do udziału w Debacie Obywatelskiej poświęconej kierunkom Polityki Spójności Unii Europejskiej po 2020 roku. Spotkanie odbędzie się w środę (26 września) w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu. Urząd Marszałkowski czeka na zgłoszenia.

 

- Debata, wpisująca się w cykl podobnych spotkań odbywających się w całej Unii Europejskiej, będzie ważnym forum wymiany opinii na temat kształtu nowej polityki spójności i unijnego budżetu po 2020 roku. To przełomowy moment, w którym waży się przyszłość europejskiego wsparcia dla naszego regionu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W instytucjach unijnych oraz w poszczególnych krajach członkowskich trwa debata nad kierunkami unijnej polityki spójności po roku 2020. Polityka ta będzie miała bezpośredni wpływ na proces rozwoju społeczno-gospodarczego naszego regionu, przekładając się w wielu przypadkach na poprawę jakości życia członków wspólnoty regionalnej. Nowa polityka spójności ma się teraz koncentrować na 5 celach politycznych:

  • bardziej inteligentna Europa, dzięki innowacjom, cyfryzacji, transformacji gospodarczej oraz wsparciu dla małych i średnich przedsiębiorstw;
  • bardziej przyjazna dla środowiska bezemisyjna Europa, wdrażająca porozumienie paryskie i inwestująca w transformację sektora energetycznego, w odnawialne źródła energii oraz w walkę ze zmianą klimatu;
  • lepiej połączona Europa, z siecią transportu strategicznego i siecią cyfrową;
  • Europa o silniejszym wymiarze społecznym, realizująca cele europejskiego filaru praw socjalnych i inwestująca w wysokiej jakości zatrudnienie, edukację, umiejętności, integrację społeczną i równy dostęp do opieki zdrowotnej;
  • Europa bliżej obywateli dzięki wspieraniu lokalnych strategii rozwoju i zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich w całej Unii Europejskiej.

 

Debata Obywatelska poświęcona kierunkom Polityki Spójności UE po 2020 roku odbędzie się 26 września (w godz. 10-12) w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu, z udziałem przedstawicieli Komisji Europejskiej, lokalnych i regionalnych władz samorządowych, mieszkańców oraz partnerów społeczno-gospodarczych. Wśród prelegentów będzie Wolfgang Munch - zastępca dyrektora Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

 

Do udziału w debacie zapraszamy mieszkańców regionu zainteresowanych rozwojem naszego województwa, a także tematyką unijną. Zgłoszenia pod numerem telefonu 56 62 15 946 lub adresem email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (prosimy o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu). Termin zgłoszeń upływa 24 września. Pierwsze dziesięć osób otrzyma upominki ufundowane przez marszałka województwa.

 

Departament Rozwoju Regionalnego oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Luty 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3
week 6 4 5 6 7 8 9 10
week 7 11 12 13 14 15 16 17
week 8 18 19 20 21 22 23 24
week 9 25 26 27 28

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie