poniedziałek, 23 kwiecień 2018

Szkoły w zielonym kolorze

Szkoły w zielonym kolorze Fot. Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy

Uczniowie Szkoły Podstawoweja im.Ireny Sendlerowej w Woli w powiecie lipnowskim zwiedzali dziś Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy. W środę do Tucholskiego Parku udadzą się dzieci i młodzież z lipnowskiej "piątki"...
Szkoły z powiatu lipnowskiego korzystają z bezpłatnych jednodniowych wycieczek do położonych w naszym regionie parków krajobrazowych dla zorganizowanych grup uczniów szkół podstawowych. Wyjazdy organizuje samorząd województwa.
- Wycieczki, same w sobie bardzo atrakcyjne, łączymy z lekcjami w plenerze. Przekazana w ten sposób wiedza ekologiczna z całą pewnością zostanie w głowach na dłużej – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Wycieczki do ośmiu parków krajobrazowych na terenie Kujaw i Pomorza będą się odbywają się od ostatniej dekady kwietnia do początku czerwca. Uczestnicy – 40-osobowe grupy uczniowskie w wieku 6-15 lat pod opieką pedagogów – otrzymują pomoce dydaktyczne do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych oraz wyżywienie. Rekrutacja odbywała się na podstawie kolejności zgłoszeń do wyczerpania miejsc.
Przejazd autokarowy dla szkół zapewnia Urząd Marszałkowski. Kurs edukacji ekologicznej w postaci wycieczek do parków krajobrazowych dla uczniów kujawsko-pomorskich szkół podstawowych organizowany jest w ramach projektu „Edukacja społeczności obszarów chronionych województwa kujawsko-pomorskiego. Lubię tu być … na zielonym!”. Projekt został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

 

 

 

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Marzec 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie