poniedziałek, 23 kwiecień 2018

Szkoły w zielonym kolorze

Szkoły w zielonym kolorze Fot. Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy

Uczniowie Szkoły Podstawoweja im.Ireny Sendlerowej w Woli w powiecie lipnowskim zwiedzali dziś Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy. W środę do Tucholskiego Parku udadzą się dzieci i młodzież z lipnowskiej "piątki"...
Szkoły z powiatu lipnowskiego korzystają z bezpłatnych jednodniowych wycieczek do położonych w naszym regionie parków krajobrazowych dla zorganizowanych grup uczniów szkół podstawowych. Wyjazdy organizuje samorząd województwa.
- Wycieczki, same w sobie bardzo atrakcyjne, łączymy z lekcjami w plenerze. Przekazana w ten sposób wiedza ekologiczna z całą pewnością zostanie w głowach na dłużej – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Wycieczki do ośmiu parków krajobrazowych na terenie Kujaw i Pomorza będą się odbywają się od ostatniej dekady kwietnia do początku czerwca. Uczestnicy – 40-osobowe grupy uczniowskie w wieku 6-15 lat pod opieką pedagogów – otrzymują pomoce dydaktyczne do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych oraz wyżywienie. Rekrutacja odbywała się na podstawie kolejności zgłoszeń do wyczerpania miejsc.
Przejazd autokarowy dla szkół zapewnia Urząd Marszałkowski. Kurs edukacji ekologicznej w postaci wycieczek do parków krajobrazowych dla uczniów kujawsko-pomorskich szkół podstawowych organizowany jest w ramach projektu „Edukacja społeczności obszarów chronionych województwa kujawsko-pomorskiego. Lubię tu być … na zielonym!”. Projekt został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

 

 

 

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Grudzień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie