środa, 23 listopad 2016

Na drogach powiatu trwa akcja "Pieszy"

Na drogach powiatu lipnowskiego trwają działania mające poprawić bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym. Ciągle rośnie liczba poszkodowanych w wypadkach, a także niestety liczba ich ofiar. Dbajmy zatem zarówno o bezpieczeństwo własne, ale i innych.
Akcja „Pieszy” prowadzona na terenie całego województwa, a zatem w powiecie lipnowskim również, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także poprawę relacji na linii kierowca-pieszy. W związku z tym, policjanci skupiają się podczas tych działań szczególnie na wykroczeniach popełnianych przez pieszych, ale także na ich szkodę. Zwracają więc szczególną uwagę na to, czy prawidłowo przekraczają jezdnię, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej, czy poruszają się właściwą stroną drogi lub czy poza obszarem zabudowanym od zmierzchu do świtu wyposażeni są w odblaski.
Funkcjonariusze pilnują także, aby kierujący zachowywali się wobec pieszych zgodnie z przepisami, sprawdzają więc: czy zachowują odpowiedni odstęp przy omijaniu pieszego, albo czy ustępują mu pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Mundurowi starają się także działać prewencyjnie prowadząc krótkie rozmowy z pieszymi i rozdając im elementy odblaskowe.
Pamiętajmy, że mandat, który grozi nam za brak odblasku, przejście w niedozwolonym miejscu, czy spowodowanie kolizji nie jest największą karą jaka może nas za to spotkać. Dużo dotkliwsze konsekwencje ponosi zarówno pieszy, który zostanie potrącony przez auto, jak i kierowca pojazdu. Nawet, jeśli to nie on zostanie uznany za winnego. Zdrowie i życie jest naszą najwyższą wartością. Dbajmy o nie, przestrzegając przepisów i "włączając" zdrowy rozsądek na drodze.

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Marzec 2017 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3 4 5
week 10 6 7 8 9 10 11 12
week 11 13 14 15 16 17 18 19
week 12 20 21 22 23 24 25 26
week 13 27 28 29 30 31

Zbliżające się wydarzenia

Warto zobaczyć

 


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie