Print this page
Freitag, 20 Mai 2022 08:19

„WSTĄP DO DOBROWOLNEJ ZASADNICZEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ”

Plakat informacyjny Plakat informacyjny nadesłane

„WSTĄP DO DOBROWOLNEJ ZASADNICZEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ” - pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na piknikach działać będą punkty rekrutacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).

Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał 4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.

Na terenie naszego województwa takie pikniki odbędą się w Golubiu – Dobrzyniu na terenie zamku oraz w Kruszwicy – na rynku miasta. Natomiast we Włocławku w tym samym dniu będzie funkcjonował mobilny punkt rekrutacyjny w Parku na Słodowie ul. Wysoka 12 oraz w godzinach popołudniowych przy Przystani nad Wisłą ul. Piwna 1a. Ponadto przedstawiciele jednostek wojskowych zaprezentują się z wyposażeniem indywidulanym i sprzętem wojskowym oraz będzie możliwość rozmowy z nimi na temat służby. Serdecznie zapraszamy.