środa, 12 czerwiec 2019

Delegacja przedstawicieli ministerstw i administracji lokalnej z Gruzji gościła w Powiecie Lipnowskim

Delegacja przedstawicieli ministerstw oraz administracji lokalnej z Gruzji podczas wizyty w Zespole Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem Delegacja przedstawicieli ministerstw oraz administracji lokalnej z Gruzji podczas wizyty w Zespole Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem fot. Damian Siedlecki | Wydział Rozwoju, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki

11 czerwca br. w Powiecie Lipowskim z inicjatywy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju i Centrum Unijnych Projektów Transportowych współpracujących z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego i Infrastruktury w Gruzji, gościła delegacja przedstawicieli ministerstw oraz administracji lokalnej z Gruzji.  

Ponieważ w Powiecie Lipnowskim z powodzeniem  funkcjonuje powiatowa komunikacja autobusowa oraz z uwagi na to że, Starostwo zrealizowało z sukcesem szereg projektów w tym z finansowym udziałem ze środków unijnych, zwrócono się z propozycją, czy przedstawiciele Powiatu mogliby przybliżyć tematykę funkcjonowania transportu publicznego na terenie powiatu oraz zaprezentować realizowane projekty  delegacji gruzińskiej

Wizyta związana jest z realizacją bliźniaczej umowy zawartej pomiędzy Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju w Polsce, a Ministerstwem Rozwoju Regionalnego i Infrastruktury  w Gruzji.

Celem wizyty gruzińskiej delegacji było poznanie najlepszych praktyk w zakresie zarządzania i wdrażania projektów, również tych dofinansowanych z funduszy unijnych, w Polsce. Goście szczególnie zainteresowani byli poznaniem tematyki funkcjonowania transportu publicznego w naszym powiecie. W trakcie wizyty Naszym Gościom zostały zaprezentowane  inwestycje i zamierzenia zrealizowane przez Powiat Lipnowski w placówkach oświatowych, dla których jest organem prowadzącym oraz nowo wybudowane budynki Placówek opiekuńczo – Wychowawczych. Delegacja z Gruzji miała również okazję zapoznać się z działalnością Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego w Lipnie, który funkcjonuje dzięki inicjatywie Krzysztofa Baranowskiego Starosty Lipnowskiego od 2017roku.

W skład delegacji gruzińskiej weszli m.in. przedstawicie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Infrastruktury, Departamentu Integracji Europejskiej, Reform i Innowacji,  oraz władz samorządowych gminy Gori i Zugdidi. Podczas spotkania ze Starostą Lipnowskim Krzysztofem Baranowskim oraz Radnymi Rady Powiatu w Lipnie, wójtami i burmistrzami z terenu Powiatu wielokrotnie podkreślali swoje uznanie dla inwestycji i projektów zrealizowanych przez Powiat Lipnowski, a także dla piękna naszego regonu.

Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski w imieniu władz Powiatu przekazał na ręce przedstawiciela delegacji gruzińskiej list intencyjny, w którym zapewnił o chęci podjęcia współpracy z władzami i przedstawicielami administracji lokalnej regionu Zugdidi i Gori w Gruzji w zakresie wymiany doświadczeń na polu budowania i umacniania pozycji na gruncie regionalnym, krajowym oraz na poziomie międzynarodowym.

Dodał, ze ma nadzieję, że Nasze spotkanie zaowocuje nawiązaniem bliższych, dwustronnych stosunków w ramach współpracy samorządu Powiatu Lipnowskiego  oraz Gori i Zugdidi, jako  regionów zaprzyjaźnionych.

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Zbliżające się wydarzenia

Warto zobaczyć


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie