Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 15 kwiecień 2019

Odebrali medale z rąk mistrzyni

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne fot. Nadesłane

Już po raz czwarty młodzi pływacy z NEMO Lipno reprezentowali nasze miasto w zmaganiach pływackich „W poszukiwaniu talentów” w Rypinie. Obecność gościa specjalnego - mistrzyni olimpijskiej Otylii Jędrzejczak - przyciągnęła na rypińską pływalnię blisko 500 zawodników z 36 klubów z całej Polski. Oprócz czołowych klubów z naszego województwa w zawodach występowali również zawodnicy z Warszawy, Koła, Sierpca, Płocka, Ciechanowa, Konina, Iławy, Chojnic czy Łodzi.

Nasi pływacy zdobyli 12 medali - 11 indywidualnych oraz brązowy medal, który wywalczyła sztafeta zmienna 4x50 m w składzie: Anna Ostrowska, Alicja Ostrowska, Michał Grzywaczewski i Stanisław Lewicki. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Stanisław Lewicki 100 m stylem grzbietowym, Szymon Kycia 100 m stylem klasycznym i Anna Ostrowska 100 m stylem grzbietowym. Srebrne medale zdobyli: Zuzanna Lewandowska 25 m stylem motylkowym, Gabriela Grzywińska 100 m stylem motylkowym, Michał Grzywaczewski 100 m stylem motylkowym, Alicja Ostrowska 100 m stylem zmiennym i Anna Ostrowska 100 m stylem klasycznym. Brąz wywalczyli: Agata Kowalska 50 m stylem grzbietowym, Maria Pasikowska 25 m stylem klasycznym i Alicja Ostrowska 100 m stylem grzbietowym.

Największą nagrodą dla wszystkich zawodników była jednak możliwość spotkania z najlepszą polską pływaczką. Otylia Jędrzejczak motywowała zawodników na początku zawodów, mówiła o wartości pływania i zachęcała młodzież do uprawiania sportu. Mistrzyni wręczała medale zwycięzcom, chętnie pozowała do zdjęć i rozdawała autografy. Rypińskie zawody ze względu na sportową atmosferę i świetną organizację na pewno pozostaną na długo w pamięci naszych zawodników.