poniedziałek, 15 kwiecień 2019

Odebrali medale z rąk mistrzyni

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne fot. Nadesłane

Już po raz czwarty młodzi pływacy z NEMO Lipno reprezentowali nasze miasto w zmaganiach pływackich „W poszukiwaniu talentów” w Rypinie. Obecność gościa specjalnego - mistrzyni olimpijskiej Otylii Jędrzejczak - przyciągnęła na rypińską pływalnię blisko 500 zawodników z 36 klubów z całej Polski. Oprócz czołowych klubów z naszego województwa w zawodach występowali również zawodnicy z Warszawy, Koła, Sierpca, Płocka, Ciechanowa, Konina, Iławy, Chojnic czy Łodzi.

Nasi pływacy zdobyli 12 medali - 11 indywidualnych oraz brązowy medal, który wywalczyła sztafeta zmienna 4x50 m w składzie: Anna Ostrowska, Alicja Ostrowska, Michał Grzywaczewski i Stanisław Lewicki. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Stanisław Lewicki 100 m stylem grzbietowym, Szymon Kycia 100 m stylem klasycznym i Anna Ostrowska 100 m stylem grzbietowym. Srebrne medale zdobyli: Zuzanna Lewandowska 25 m stylem motylkowym, Gabriela Grzywińska 100 m stylem motylkowym, Michał Grzywaczewski 100 m stylem motylkowym, Alicja Ostrowska 100 m stylem zmiennym i Anna Ostrowska 100 m stylem klasycznym. Brąz wywalczyli: Agata Kowalska 50 m stylem grzbietowym, Maria Pasikowska 25 m stylem klasycznym i Alicja Ostrowska 100 m stylem grzbietowym.

Największą nagrodą dla wszystkich zawodników była jednak możliwość spotkania z najlepszą polską pływaczką. Otylia Jędrzejczak motywowała zawodników na początku zawodów, mówiła o wartości pływania i zachęcała młodzież do uprawiania sportu. Mistrzyni wręczała medale zwycięzcom, chętnie pozowała do zdjęć i rozdawała autografy. Rypińskie zawody ze względu na sportową atmosferę i świetną organizację na pewno pozostaną na długo w pamięci naszych zawodników.

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Czerwiec 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2
week 23 3 4 5 6 7 8 9
week 24 10 11 12 13 14 15 16
week 25 17 18 19 20 21 22 23
week 26 24 25 26 27 28 29 30

Zbliżające się wydarzenia

Warto zobaczyć


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie