poniedziałek, 08 kwiecień 2019

Wyjątkowe targi już za nami

Wyjątkowe targi już za nami fot. Damian Siedlecki | Wydział Rozwoju, Promocju, Kultury, Sportu i Turystyki

Po raz dziewiąty odbyły się w Zespole Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie Powiatowe Targi Edukacyjne. Tym razem impreza odbywała się w ciągu dwóch dni tj.: 4 i 5 kwietnia. Pierwszego dnia gościliśmy po raz pierwszy uczniów klas VIII, natomiast 5 kwietnia Targi odwiedzili głównie uczniowie klas III gimnazjów. Łącznie w imprezie wzięło udział ok. 1.200 uczniów z 28 szkół z terenu powiatu lipnowskiego.

Zarówno dla uczniów klas VIII szkół podstawowych jak i klas III gimnazjów nasze szkoły: Zespół Szkół im. Związku Młodzieży Wiejskiej w Dobrzyniu nad Wisłą, Zespół Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem, Zespół Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie oraz Zespół Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie przygotowały krótki występ prezentujący ofertę edukacyjna w sposób humorystyczny. Zachęciła do jej obejrzenia Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Lipnie, której uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności nabyte w trakcie kształcenia.

Na Targach gościli również przedstawiciele pracodawców współpracujących ze szkołami średnimi, w których nasi uczniowie zdobywają swoje pierwsze doświadczenia zawodowe oraz instytucje związane z edukacją i rynkiem pracy.

Przyszli absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów zwiedzali następnie Zespół Szkół Technicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego, gdzie mogli zapoznać się szczegółowo z ofertą wszystkich prezentujących się wcześniej szkół. Nowością w ofercie edukacyjnej w tym roku jest Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Lipnie - jedyna taka w regionie dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Wszyscy odwiedzający Targi ósmoklasiści i gimnazjaliści otrzymali folder zawierający ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020 oraz drobny upominek.

Zapraszamy do elektronicznej rekrutacji pod adresem: lipno.edu.com.pl/Kandydat

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Czerwiec 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2
week 23 3 4 5 6 7 8 9
week 24 10 11 12 13 14 15 16
week 25 17 18 19 20 21 22 23
week 26 24 25 26 27 28 29 30

Zbliżające się wydarzenia

Warto zobaczyć


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie