czwartek, 31 styczeń 2019

Posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Lipnie

Posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Lipnie fot. Damian Siedlecki | Wydział Rozwoju, Promocji, Sportu i Turystyki

Wczoraj (30.01.2019) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipnie odbyło się posiedzenie Powiatowej Komisji  Bezpieczeństwa  i  Porządku w Lipnie, której przewodniczy Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski.

Głównymi punktami posiedzenia było przyjęcie sprawozdań za 2018 rok o stanie bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu, a także zaopiniowanie planów działań Komendy Powiatowej Policji w Lipnie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie na rok 2019.

Z uwagi na fakt,  iż w ubiegłym roku na drogach powiatu lipnowskiego śmierć w wypadkach drogowych poniosło aż 11 osób, priorytetem dla funkcjonariuszy KPP w Lipnie będzie czuwanie nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W związku z tym należy spodziewać się większej ilości kontroli drogowych i nadzoru nad pojazdami poruszającymi się po naszych drogach.

Ze sprawozdania przedstawionego przez  Zastępcę Komendanta KP PSP w Lipnie wynikało, że w 2018 roku (w stosunku do roku 2017) odnotowano ponad 300 zdarzeń więcej dotyczących walki z owadami, m.in. szerszeniami i osami.

Priorytetem dla strażaków będzie w 2019 roku edukacja mieszkańców powiatu nt. przydatności detektorów dymu i czadu. Starosta przedstawił także pomysł zakupu czujek dymu i czadu dla samotnych, starszych i mniej zamożnych mieszkańców powiatu, ponieważ w okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

W trakcie dyskusji Starosta przedstawił sposób pomocy finansowej dla służb mundurowych między innymi na zakup dodatkowego sprzętu. Pomoc Starosty będzie realizowana również w ramach patronatu Starosty nad organizacją imprez okolicznościowych, szkoleń i ćwiczeń.

Podczas posiedzenia padła także propozycja stworzenia w  gm. Skępe  zintegrowanego centrum służb ratowniczych – Straż, Policja, WOPR ze względu na potencjalną największa liczbę zagrożeń w rejonie ( DK nr 10 , skupiska lasów i jezior). O dalszych losach tego centrum będziemy informować na bieżąco.

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Zbliżające się wydarzenia

Warto zobaczyć


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie