poniedziałek, 26 listopad 2018

Jubileusz 25-lecia teatru Bene nati z Liceum Ogólnokształcącego w Lipnie

Z ramienia organu prowadzącego życzenia na ręce Pani Wandy Mróz złożył starosta Krzysztof Baranowski. Z ramienia organu prowadzącego życzenia na ręce Pani Wandy Mróz złożył starosta Krzysztof Baranowski. fot. Maciej Kamiński

Teatr Bene Nati działający przy Zespole Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie, którego organem prowadzącym jest powiat lipnowski, w tym roku świętuje swoje 25. urodziny. Z tej okazji w lipnowskim ogólniaku odbył się uroczysty jubileusz.

Przybyli na to wydarzenie goście mogli obejrzeć dwa spektakle przygotowane przez obecną grupę młodzieży działającej przy teatrze, były to sztuki "Pola z Lipna" oraz "One". Na tę okazję przygotowano także jubileuszowy film oraz okolicznościowe wystawy, które można było oglądać w górnym holu szkoły. W trakcie spotkania odbył się także panel dyskusyjny pod nazwą "Rola szkolnego teatru w moim codziennym życiu". W rozmowie brali udział absolwenci zarówno Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie, jak i Teatru Bene Nati. Zaproszeni goście na ręce Pani Wandy Mróz złożyli najserdeczniejsze życzenia i kwiaty.

Teatr Bene nati powstał w roku szkolnym 1993/1994. Przez te 25 lat zespół przygotował 67 spektakli, a także wiele montaży poetyckich, misteriów, monodramów czy widowisk taneczno-muzycznych. Przez ten czas w zespole pracowało łącznie ponad trzysta osób. Każdego roku grupa bierze udział w różnego rodzaju konkursach teatralnych i recytatorskich, zdobywając wiele nagród. Inicjatorką i reżyserem teatru od samego początku jest Pani Wanda Mróz.

- To nasza chluba i duma, nie tylko Zespołu Szkół, ale i powiatu. Szkoła średnia to nie tylko nauka, ale coś więcej. To żywy organizm młodych ludzi, którym się chce, za co z całego serca dziękuję - powiedział podczas jubileuszu starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Kwiecień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 14 1 2 3 4 5 6 7
week 15 8 9 10 11 12 13 14
week 16 15 16 17 18 19 20 21
week 17 22 23 24 25 26 27 28
week 18 29 30

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie