poniedziałek, 26 listopad 2018

Jubileusz 25-lecia teatru Bene nati z Liceum Ogólnokształcącego w Lipnie

Z ramienia organu prowadzącego życzenia na ręce Pani Wandy Mróz złożył starosta Krzysztof Baranowski. Z ramienia organu prowadzącego życzenia na ręce Pani Wandy Mróz złożył starosta Krzysztof Baranowski. fot. Maciej Kamiński

Teatr Bene Nati działający przy Zespole Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie, którego organem prowadzącym jest powiat lipnowski, w tym roku świętuje swoje 25. urodziny. Z tej okazji w lipnowskim ogólniaku odbył się uroczysty jubileusz.

Przybyli na to wydarzenie goście mogli obejrzeć dwa spektakle przygotowane przez obecną grupę młodzieży działającej przy teatrze, były to sztuki "Pola z Lipna" oraz "One". Na tę okazję przygotowano także jubileuszowy film oraz okolicznościowe wystawy, które można było oglądać w górnym holu szkoły. W trakcie spotkania odbył się także panel dyskusyjny pod nazwą "Rola szkolnego teatru w moim codziennym życiu". W rozmowie brali udział absolwenci zarówno Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie, jak i Teatru Bene Nati. Zaproszeni goście na ręce Pani Wandy Mróz złożyli najserdeczniejsze życzenia i kwiaty.

Teatr Bene nati powstał w roku szkolnym 1993/1994. Przez te 25 lat zespół przygotował 67 spektakli, a także wiele montaży poetyckich, misteriów, monodramów czy widowisk taneczno-muzycznych. Przez ten czas w zespole pracowało łącznie ponad trzysta osób. Każdego roku grupa bierze udział w różnego rodzaju konkursach teatralnych i recytatorskich, zdobywając wiele nagród. Inicjatorką i reżyserem teatru od samego początku jest Pani Wanda Mróz.

- To nasza chluba i duma, nie tylko Zespołu Szkół, ale i powiatu. Szkoła średnia to nie tylko nauka, ale coś więcej. To żywy organizm młodych ludzi, którym się chce, za co z całego serca dziękuję - powiedział podczas jubileuszu starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Luty 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3
week 6 4 5 6 7 8 9 10
week 7 11 12 13 14 15 16 17
week 8 18 19 20 21 22 23 24
week 9 25 26 27 28

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie