czwartek, 18 październik 2018

Niezawodni pływacy z Klubu Pływackiego NEMO

W sobotę 06.10.2018r zawodnicy klubu pływackiego NEMO Lipno zaliczyli niezwykle udany start w pierwszych w tym sezonie zawodach pływackich. Reprezentanci wystąpili wśród 293 zawodników z 21 klubów i rywalizowali o Puchar Burmistrza Wąbrzeźna. Lipnowscy zawodnicy aż 14 razy stawali na podium.

Złote medale zdobyli: Nikodem Maklakiewicz – 25 m stylem grzbietowym, Maciej Rakowski – 25 m stylem klasycznym oraz Stanisław Lewicki – 100 m stylem grzbietowym.

Na drugim stopniu podium dwukrotnie stanęła Lidia Dąbek, zdobywając srebrny medal w konkurencjach 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem klasycznym, a także Maciej Józefowicz – 100 m stylem grzbietowym.

Brązowe medale do Lipna przywieźli: Filip Dąbek – 25 m stylem dowolnym, Nikodem Maklakiewicz – 25 m stylem klasycznym, Olga Jagielska – 50 m stylem grzbietowym, Agata Kowalska – 50 m stylem grzbietowym oraz Martyna Zakrzewska – 25 m stylem dowolnym i 25 m stylem grzbietowym i Gabriela Grzywińska – 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym. Ponadto Maciej Rakowski zajął III miejsce w klasyfikacji punktowej FINA na najlepszego zawodnika.

W czasie zawodów młodzi pływacy NEMO Lipno ustanowili 31 rekordów życiowych, co daje nadzieję na kolejne udane starty.