piątek, 24 sierpień 2018

Nowy autobus dla PZTP w Lipnie

Nowy autobus dla PZTP w Lipnie Nowy autobus dla PZTP w Lipnie fot. Damian Siedlecki | Wydział Rozwoju, Promocji, Sportu i Turystyki

Od momentu powołania do życia Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego w Lipnie, przedsiębiorstwo cały czas się rozwija, powiększając swój tabor oraz świadcząc coraz więcej usług dla mieszkańców Powiatu Lipnowskiego.

Coraz większe zainteresowanie usługami naszego przewoźnika skłoniło władze powiatu do zakupu kolejnego autobusu, tym razem dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest to bus - Mercedes Sprinter, który posiada 16 miejsc siedzących zwykłych oraz jedno przystosowane do bezpiecznego przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub wózków dziecięcych. Mercedes wyposażony jest w rampę ręczną do wprowadzania wózków, klimatyzację, ogrzewanie postojowe, tablice świetlne kierunkowe, kasę fiskalną, pneumatyczne zawieszenie dające możliwość regulacji wysokości podłogi zarówno podczas jazdy jak i postoju, umożliwiając swobodne wejście do pojazdu osobom starszym lub niepełnosprawnym ruchowo.

Nowy pojazd wykorzystywany będzie na ulicach miasta Lipna oraz będzie stanowił wsparcie dla obecnego taboru w godzinach szczytu na najbardziej obleganych trasach.

Autobus zakupiono w drodze przetargu, który wygrała firma PW „MGC” Mariusz Gruchel z Łazisk Górnych, oferując przedmiotowy pojazd w cenie 356.085,00zł.

- Cieszę się, że mieszkańcy zaufali nam i coraz chętniej korzystają z usług Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego w Lipnie. Cieszy mnie również kondycja finansowa zakładu, która daje możliwości rozwoju i zakupu nowego taboru. Warto również dodać, że od stycznia do końca lipca bieżącego roku z usług powiatowego przewoźnika skorzystało wiele osób. Zakład sprzedał 129.018 biletów jednorazowych oraz 3498 biletów miesięcznych, a nasze autobusy były wynajmowane na różnego rodzaju wyjazdy zorganizowane blisko 270 razy, co już jest wynikiem lepszym od ubiegłorocznego, ponieważ w całym roku 2017 autobusy wynajmowane były około 250 razy - Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski.

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Kwiecień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 14 1 2 3 4 5 6 7
week 15 8 9 10 11 12 13 14
week 16 15 16 17 18 19 20 21
week 17 22 23 24 25 26 27 28
week 18 29 30

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie