czwartek, 09 sierpień 2018

Konkurs na najlepsze atrakcje turystyczne

Fot: Muzeum w Biskupinie Fot: Muzeum w Biskupinie http://www.biskupin.pl/

Polska Organizacja Turystyczna czeka na tegoroczne propozycje do tytułu „Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT”. Koordynatorem etapu regionalnego jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 sierpnia.
Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale są też nowatorskie, przyjazne turystom i dające wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Przy ocenie kandydatur brane są pod uwagę m.in. dostępność dla turysty, wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w rozwoju produktów. Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej stanowią rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnoszą rangę produktu turystycznego, wzmacniają pozycję w ofertach dla klientów. Odgrywają rolę marketingowego atutu w prowadzonych kampaniach promocyjnych.
Certyfikaty POT przyznawane są produktom turystycznym w pięciu kategoriach:

- wydarzenie cykliczne;
- pakiet usług turystycznych - Impreza turystyczna;
- obiekt;
- szlak;
- miejsce - obszar


Produkty turystyczne zgłoszone do konkursu ubiegają się o cztery rodzaje Certyfikatów. Najbardziej prestiżowym, którego wybór wzbudza najwięcej emocji jest Złoty Certyfikat, który może otrzymać produkt turystyczny nie wcześniej niż po upływie trzech lat od daty otrzymania Certyfikatu POT. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości nie niższej niż 100 tys. złotych.
Kapituła konkursowa może także wyróżnić Certyfikatem Specjalnym produkty turystyczne zlokalizowane w małych ośrodkach, posiadające obiecujący potencjał rozwojowy. Głos w konkursie POT mają także użytkownicy sieci i mediów społecznościowych. Tworzą oni co roku rodzaj ogólnopolskiej kapituły konkursowej. Kierując się subiektywną oceną odwiedzanych miejsc i wrażeniami z udziału w wydarzeniach, wybierają jeden produkt nagrodzony Certyfikatem Internautów.
Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostają objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej.
Zgłoszenia konkursowe na konkurs.pot.gov.pl/konkurs
W ubiegłym roku laureatami konkurs z naszego regionu zostały toruńskie Żywe Muzeum Piernika (Złoty Certyfikat) oraz bydgoskie Muzeum Mydła i Historii Brudu. Laureatami z poprzednich edycji są także: Festyn Archeologiczny w Biskupinie (2004 r.), „Chełmno -€“ miasto zakochanych” (2008 r.), Fort IV „Yorck Żółkiewski” (2009 r.), „Wenecka Noc z Parowozami” (2009 r.), Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu (2010 r.), „Wyspa Młyńska-Wyspą Kultury” (2012 r.), Bella Skyway Festival (2014 r.), Muzeum Archeologiczne w Biskupinie (2015 r.) i „Exploseum - wybuchowa historia do odkrycia w Bydgoszczy” (2016 r.).
Pełna informacja o konkursie na stronie Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej: http://k-pot.pl/


źródło: Beata Krzemińska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

 

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Maj 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 18 1 2 3 4 5
week 19 6 7 8 9 10 11 12
week 20 13 14 15 16 17 18 19
week 21 20 21 22 23 24 25 26
week 22 27 28 29 30 31

Zbliżające się wydarzenia

Warto zobaczyć


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie