poniedziałek, 04 czerwiec 2018

Pieniądze z RPO dla szpitala w Lipnie

Osiemnaście szpitali powiatowych w całym regionie otrzymało w tym roku wsparcie na inwestycje modernizacyjne i zakupy w konkursie Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego. Łączna wartość wsparcia przekracza 50 milionów złotych.
Poprawa jakości świadczonych usług medycznych, w tym przebudowa bloku operacyjnego oraz bloku porodowego wraz z wyposażeniem w aparaty i urządzenia medyczne, to cele Szpitala Lipno, sp. z o.o. Wartość projektu wynosi blisko 8,5 mln zł, dofinansowanie z RPO stanowi 57,6 proc. wartości zadania i stanowi kwotę 4,5 mln złotych. Dofinansowanie otrzymały też inne szpitale, m.inb. w Łasinie, Wąbrzeźnie, Bydgoszczy czy Rypinie.
- To kolejny zastrzyk finansowy dla lecznic powiatowych, także tych w mniejszych miejscowościach. Te szpitale przeszły już znaczącą modernizację, połączoną w wielu przypadkach z rozbudową szpitalnych kompleksów oraz zakupami wyposażenia i nowoczesnej aparatury, w poprzedniej perspektywie finansowej. Kontynuujemy ten proces - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Lecznica w Rypinie np.kosztem 9 mln złotych zbuduje nowy pawilon na potrzeby oddziału rehabilitacyjnego oraz przychodni podstawowej opieki medycznej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Dotacja z RPO to więcej niż połowa zakładanej wartości nakładów.
Wsparcie, o którym zdecydował właśnie zarząd województwa, otrzymało 18 podmiotów medycznych działających w ramach publicznej opieki medycznej – wszystkie, które złożyły wnioski o dofinansowanie i spełniły kryteria. Środki można było przeznaczyć na niezbędne przedsięwzięcia modernizacyjne i zakupy sprzętu medycznego związane z leczeniem chorób układu krążenia, narządu ruchu, układu oddechowego i nowotworowych oraz dedykowane ginekologii, położnictwu, neonatologii i pediatrii, a także, stosownie do potrzeb, inne segmenty lecznictwa.

 

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Styczeń 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie