Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 919.
poniedziałek, 04 czerwiec 2018

Pieniądze z RPO dla szpitala w Lipnie

Osiemnaście szpitali powiatowych w całym regionie otrzymało w tym roku wsparcie na inwestycje modernizacyjne i zakupy w konkursie Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego. Łączna wartość wsparcia przekracza 50 milionów złotych.
Poprawa jakości świadczonych usług medycznych, w tym przebudowa bloku operacyjnego oraz bloku porodowego wraz z wyposażeniem w aparaty i urządzenia medyczne, to cele Szpitala Lipno, sp. z o.o. Wartość projektu wynosi blisko 8,5 mln zł, dofinansowanie z RPO stanowi 57,6 proc. wartości zadania i stanowi kwotę 4,5 mln złotych. Dofinansowanie otrzymały też inne szpitale, m.inb. w Łasinie, Wąbrzeźnie, Bydgoszczy czy Rypinie.
- To kolejny zastrzyk finansowy dla lecznic powiatowych, także tych w mniejszych miejscowościach. Te szpitale przeszły już znaczącą modernizację, połączoną w wielu przypadkach z rozbudową szpitalnych kompleksów oraz zakupami wyposażenia i nowoczesnej aparatury, w poprzedniej perspektywie finansowej. Kontynuujemy ten proces - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Lecznica w Rypinie np.kosztem 9 mln złotych zbuduje nowy pawilon na potrzeby oddziału rehabilitacyjnego oraz przychodni podstawowej opieki medycznej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Dotacja z RPO to więcej niż połowa zakładanej wartości nakładów.
Wsparcie, o którym zdecydował właśnie zarząd województwa, otrzymało 18 podmiotów medycznych działających w ramach publicznej opieki medycznej – wszystkie, które złożyły wnioski o dofinansowanie i spełniły kryteria. Środki można było przeznaczyć na niezbędne przedsięwzięcia modernizacyjne i zakupy sprzętu medycznego związane z leczeniem chorób układu krążenia, narządu ruchu, układu oddechowego i nowotworowych oraz dedykowane ginekologii, położnictwu, neonatologii i pediatrii, a także, stosownie do potrzeb, inne segmenty lecznictwa.

 

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Lipiec 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31

Zbliżające się wydarzenia

Warto zobaczyć


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie