piątek, 11 maj 2018

Oratorium, festiwale, przeglądy...

15 tysięcy dla Stowarzyszenia Zielona Lipa na organizację Ogólnopolskiego Festiwalu Lipa 2018. Stowarzyszenie Na Rzecz Społeczności Lokalnej "Serafin" z Lipna otrzymało 3,5 tys. zł na Oratorium o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. 22 tys. zł trafiły do Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri na organizację 12. Przeglądu Twórczości Filmowej Pola i inni.
Samorząd województwa wspiera lokalne inicjatywy w dziedzinie kultury. To festiwale muzyczne i teatralne, koncerty, warsztaty malarskie i rzeźbiarskie, konkursy plastyczne, spotkania poetyckie, konkursy chórów i orkiestr, wydanie publikacji. Na te cele dla 90 organizacji pozarządowych przeznaczono z puli województwa 860 tys. złotych. - Kultura to nieodłączny element każdego społeczeństwa. Dostarcza nam wyjątkowych emocji, prowadzi do rozwoju osobistego, dzięki niej tworzona jest wspólnota między ludźmi. Jesteśmy dumni, że jako samorząd województwa możemy wspierać wyjątkowe przedsięwzięcia kulturalne, które sprawiają, że nasz region staje się jeszcze piękniejszy - mówi marszałek Piotr Całbecki.
W ramach konkursu na wykonywanie zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego środki zostaną przekazane między innymi na organizację wydarzeń, które na stale wpisały się w kulturowy krajobraz regionu. Jedynym z nich jest bez wątpienia lipnowski Przegląd Twórczości Filmowej Pola i inni, organizowany już po raz dwunasty i przyciągający do nas wiele gwiazd.

 

źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Luty 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3
week 6 4 5 6 7 8 9 10
week 7 11 12 13 14 15 16 17
week 8 18 19 20 21 22 23 24
week 9 25 26 27 28

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie