• JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 919.
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 16 kwiecień 2018

Kolejne sukcesy Nemo Lipno

Zawodnicy Lipnowskiego Klubu NEMO Zawodnicy Lipnowskiego Klubu NEMO fot. Nadesłane

Dużym sukcesem lipnowskich sportowców z Klubu Pływackiego NEMO Lipno okazał się występ podczas III Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „W poszukiwaniu talentów” pod patronatem Burmistrza Miasta Rypin, które odbyły się w minioną sobotę 14 kwietnia 2018 roku.

30 zawodników lipnowskiego klubu rywalizowało z ponad 520 zawodnikami, reprezentującymi 38 klubów pływackich z całej Polski. Młodzi pływacy z Lipna powrócili z Rypina z 11 medalami.

Najmłodsi sportowcy, reprezentujący roczniki 2009, 2010 i 2011 ukończyli swój występ z dorobkiem 6 krążków i zajęli II miejsce w klasyfikacji medalowej na 28 sklasyfikowanych klubów.W tej grupie na podium stanęli: Maciej Rakowski, zdobywając 2 złote medale w konkurencji 25 m stylem klasycznym i 25 m stylem grzbietowym, Zuzanna Lewandowska – srebrny medal w konkurencji 25 m stylem dowolnym i brązowy medal za 25 m stylem grzbietowym, Nikodem Maklakiewicz – srebrny medal za 25 m stylem klasycznym i Wojciech Krzyszczak – brązowy medal za 25 m stylem klasycznym.

Starsi zawodnicy ukończyli zawody z 5 medalami. Wśród nich Anna Ostrowska i Szymon Kycia wywalczyli srebrne medale w konkurencji 100 m stylem klasycznym, Alicja Ostrowska i Stanisław Lewicki zdobyli brązowe medale w konkurencji 100 m stylem grzbietowym. Najstarsi reprezentanci NEMO Lipno zdobyli także złoty medal, płynąc w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym. Wszyscy zawodnicy osiągnęli wartościowe wyniki, wielu z nich poprawiło rekordy życiowe.

Udany występ w Rypinie daje nadzieję na kolejne sukcesy i  godne reprezentowanie klubu w zbliżającym się III Ogólnopolskim Mitingu Pływackim, który już za nieco ponad miesiąc odbędzie się na pływalni w Lipnie.