piątek, 13 kwiecień 2018

Radni uchwalili zmiany w budżecie

Radni Rady Powiatu w Lipnie podczs głosowania | XL sesja Rady Powiatu w Lipnie Radni Rady Powiatu w Lipnie podczs głosowania | XL sesja Rady Powiatu w Lipnie fot. Damian Siedlecki | Wydział Rozwoju, Promocji, Sportu i Turystyki

XL sesja Rady Powiatu w Lipnie w dniu 11.04.2018t. poświęcona była m.in. zagadnieniom dotyczącym zmian w budżecie Powiatu Lipnowskiego na 2018 rok. Były one podyktowane w dużej mierze koniecznością zabezpieczenia środków na realizację zaplanowanych przez Powiat Lipnowski inwestycji. W związku z prowadzonymi postępowaniami przetargowymi zaistniała m.in. konieczność  zwiększenia kwoty zaplanowanej na budowę wiat i pomostów przy Zespole Szkół w Skępem. Rada zwiększyła w tym paragrafie inwestycyjnym środki o 316.683,00zł, co oznacza, że po zmianie na ten cel Powiat zabezpieczył 916.683,00zł. Dzięki temu zadaniu jednostka zwiększy swoją atrakcyjność jako miejsce organizacji wypoczynku letniego, czy obozów sportowych. Będzie to doskonałe uzupełnienie istniejącego tam kompleksu boisk sportowych, tworzące miejsce sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.

Radni dokonali również zwiększenia o 527.695,00zł kwoty przeznaczonej na zakup autobusu na potrzeby Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego w Lipnie, łącznie na to zadanie w budżecie Powiatu zabezpieczona została kwota 1.257.895,00zł. Ponadto do budżetu zostało wprowadzone kolejne zadanie, tj. zakup mini autobusu na potrzeby Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego w Lipnie, na realizację którego przeznaczono 300.000,00zł. Inwestycje dotyczące rozbudowy taboru PZTP wiążą się z rozwojem tej jednostki Powiatu, co natomiast świadczy o tym, że innowacyjny pomysł utworzenia zakładu był prawdziwym „strzałem w dziesiątkę”, bo zapotrzebowanie na jego usługi cały czas się zwiększa, a nowy i nowoczesny tabor jest doskonałą kartą przetargową w ubieganiu się o kolejne intratne kontrakty.

Poza tym Radni dokonali zmian w zakresie wydatków na działania dotyczące ochotniczych straży pożarnych, co jest odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane przez OSP z poszczególnych miejscowości. Zaplanowane środki w wysokości 35.000,00zł zostały przeznaczone na wydatki na zakup wyposażenia jednostek OSP oraz dotyczące organizacji imprez jubileuszowych jednostek, które wytrwale i z poświeceniem stoją na straży naszego życia, zdrowia i mienia.

- Jako Przewodniczący Zarządu Powiatu w Lipnie zawsze na bieżąco staram się reagować na pojawiające się potrzeby i wyzwania jakie stawia przede mną rozwój wydarzeń. Tego odzwierciedleniem są aktualne zmiany w budżecie, które wynikają z potrzeb, z rozpoczętych i realizowanych zadań. Staram się wraz Zarządem jak najlepiej prowadzić politykę inwestycyjną Powiatu, czego najlepszym dowodem jest chociażby to, że środki na nowe inwestycje i podejmowanie nowych zadań są cały czas wypracowywane, że wprowadzane są nowe zadania inwestycyjne, a z roku na rok udaje się zrealizować kolejne pomysły i zamierzenia na rzecz mieszkańców Powiatu Lipnowskiego - powiedział Starosta Krzysztof Baranowski.

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Marzec 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie