piątek, 09 marzec 2018

Wieś na weekend - kolejna edycja

Mirosława Wilk jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gospodyń, specjalizujących się w regionalnej kuchni Mirosława Wilk jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gospodyń, specjalizujących się w regionalnej kuchni Fot.http://konstelacje.kujawsko-pomorskie.travel

Urząd Marszałkowski zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie w ogłoszonym konkursie na organizację plenerowych imprez promujących lokalne zwyczaje oraz dziedzictwo kulturowe wsi. Nabór trwa do 22 marca.
- Zachęcam do aplikowania o te środki zwłaszcza lokalne stowarzyszenia i fundacje. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu i aktywności możliwa jest organizacja imprez czy festynów. Tego typu inicjatywy integrują społeczność lokalną oraz promują małe ojczyzny. Wsparcie w ramach konkursu trafi właśnie na organizację takich wydarzeń – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.
Celem konkursu ogłoszonego przez działający w Urzędzie Marszałkowskim Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich jest aktywizacja lokalnych instytucji i stowarzyszeń do partnerstwa przy organizacji plenerowych, weekendowych imprez na wsiach w całym regionie. Wnioskodawcami mogą być organizacje i instytucje posiadające osobowość prawną, zarejestrowane w bazie partnerów KSOW. Zaplanowane wydarzenia powinny odbyć się pomiędzy 2 czerwca a 14 października.
W puli konkursu zarezerwowano 100 tysięcy złotych, maksymalny poziom dofinansowania jednego projektu wynosi 4 tysiące złotych. W ramach ubiegłorocznego konkursu dofinansowanie otrzymał Festiwal Smaków Dyniowych w Tłuchowie (powiat lipnowski).
Dla osób zainteresowanych aplikowaniem Sekretariat Regionalny KSOW organizuje szkolenie dotyczące celów konkursu, sporządzania wniosku oraz zasad realizacji imprez.
Termin: wtorek, 13 marca, Urząd Marszałkowski w Toruniu, Plac Teatralny 2, sala 215,
I piętro, godz. 12. Udział można zgłaszać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Grudzień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie