piątek, 09 marzec 2018

Wieś na weekend - kolejna edycja

Mirosława Wilk jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gospodyń, specjalizujących się w regionalnej kuchni Mirosława Wilk jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gospodyń, specjalizujących się w regionalnej kuchni Fot.http://konstelacje.kujawsko-pomorskie.travel

Urząd Marszałkowski zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie w ogłoszonym konkursie na organizację plenerowych imprez promujących lokalne zwyczaje oraz dziedzictwo kulturowe wsi. Nabór trwa do 22 marca.
- Zachęcam do aplikowania o te środki zwłaszcza lokalne stowarzyszenia i fundacje. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu i aktywności możliwa jest organizacja imprez czy festynów. Tego typu inicjatywy integrują społeczność lokalną oraz promują małe ojczyzny. Wsparcie w ramach konkursu trafi właśnie na organizację takich wydarzeń – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.
Celem konkursu ogłoszonego przez działający w Urzędzie Marszałkowskim Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich jest aktywizacja lokalnych instytucji i stowarzyszeń do partnerstwa przy organizacji plenerowych, weekendowych imprez na wsiach w całym regionie. Wnioskodawcami mogą być organizacje i instytucje posiadające osobowość prawną, zarejestrowane w bazie partnerów KSOW. Zaplanowane wydarzenia powinny odbyć się pomiędzy 2 czerwca a 14 października.
W puli konkursu zarezerwowano 100 tysięcy złotych, maksymalny poziom dofinansowania jednego projektu wynosi 4 tysiące złotych. W ramach ubiegłorocznego konkursu dofinansowanie otrzymał Festiwal Smaków Dyniowych w Tłuchowie (powiat lipnowski).
Dla osób zainteresowanych aplikowaniem Sekretariat Regionalny KSOW organizuje szkolenie dotyczące celów konkursu, sporządzania wniosku oraz zasad realizacji imprez.
Termin: wtorek, 13 marca, Urząd Marszałkowski w Toruniu, Plac Teatralny 2, sala 215,
I piętro, godz. 12. Udział można zgłaszać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Marzec 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie