wtorek, 13 luty 2018

Nowy autobus i warsztat dla PZTP

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne fot. Internet

Jednym z punktów ostatniej, XXXVIII sesji Rady Powiatu w Lipnie, która obyła się 7 lutego 2018r. w Zespole Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem było podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości. Coraz lepiej funkcjonujący Powiatowy Zakład Transportu Publicznego wymaga zapewnienia pomieszczeń warsztatowych do obsługi posiadanych pojazdów oraz zaplecza technicznego, które jest podstawą tego typu zakładów.

W sąsiedztwie nieruchomości posiadanych przez Powiat Lipnowski przy ul. Sierakowskiego w Lipnie znajdują się obiekty, które po odpowiedniej adaptacji mogłyby zostać zmienione na warsztat. Dodatkowo znajdują się tam wiaty, które mogą zostać wykorzystane jako pomieszczenia magazynowe oraz spory plac, który zostałby przeznaczony na powiększenie parkingu dla petentów obsługiwanych w urzędzie.

- Dobry gospodarz jest zobowiązany dbać o komfort swoich klientów, dlatego po zakupie nieruchomości przy ul. Sierakowskiego, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych interesantów, którzy wielokrotnie zwracali uwagę na niedostateczną ilość miejsc parkingowych przy urzędzie, przeznaczymy część zakupionego placu na parking - mówi Starosta Krzysztof Baranowski.

Jak już wcześniej informowaliśmy, Powiat zakupi dwa nowe autobusy. Przetarg na zakup większego 49 - osobowego został już rozstrzygnięty, wygrała firma SCANIA POLSKA, która za kwotę 713.400,00zł brutto do 16 marca br. dostarczy autobus SCANIA HIGER A-SERIES TOURING HD. Jest to autobus turystyczny, wysokopokładowy, posiadający 49 miejsc siedzących dla pasażerów oraz po jednym dla kierowcy i pilota, toaletę, lodówkę oraz barek.

SCANIA będzie wykorzystywana na liniach najbardziej obleganych przez pasażerów oraz wynajmowana na różnego rodzaju wyjazdy okolicznościowe czy też wycieczki turystyczne, także zagraniczne.

Przetarg na drugi z autobusów został unieważniony z powodu zbyt wysokiej oferty i w dniu 9 lutego został ogłoszony na nowo.

 

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Styczeń 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie