czwartek, 30 listopad 2017

Nie pal! Oryginalna kampania społeczna. Film!

Nie pal! Oryginalna kampania społeczna. Film! Fot.zielonysztandar.pl

Dziś dobiega końca kampania społeczna, przygotowana przez Główny Inspektorat Sanitarny z okazji obchodzonego co roku w listopadzie Światowego Dnia Rzucania Palenia. W oryginalny sposób ukazuje ona skutki narażenia siebie i innych na dym tytoniowy. Motywem przewodnim kampanii były zniszczone płuca, które zostały „uwędzone” dymem tytoniowym i nie nadają się już do zdrowego i długiego życia. Hasło kampanii „Nie zawsze wędzone trzyma dłużej” dobrze uzupełniło przesłanie kampanii, która miała zachęcić społeczeństwo do niepalenia lub do zerwania z nałogiem. Zwracała również uwagę na problem palaczy, którzy nie szanują obowiązku nieszkodzenia innym, paląc zarówno przy dorosłych, jak i przy dzieciach.
Pomysł na kampanię był wynikiem badań nad postawami i zachowaniami Polaków w stosunku do palenia tytoniu. Mimo obowiązującego zakazu palenia, problem palenia jest nadal obecny w przestrzeni publicznej, w szczególności na przystankach komunikacji miejskiej (25%). Ludzie palą papierosy również na klatkach schodowych w blokach mieszkalnych, na plażach i w parkach, co nie jest uregulowane prawnie, ale może przeszkadzać osobom niepalącym. Widoczny jest również problem palenia w obecności niepalących domowników, np. dzieci lub kobiet w ciąży.

Media

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie