wtorek, 07 listopad 2017

Dzieci z naszego powiatu uczą się pływać

Dzieci z naszego powiatu uczą się pływać MOSiRJarosław

Trwają zajęcia w ramach tegorocznej edycji programu „Umiem pływać”, realizowanego we współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 79 gmin z naszego regionu, wśród nich Bobrowniki i Dobrzyń nad Wisłą.
W tym roku w zajęciach nauki pływania uczestniczy około 7 tysięcy uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych. - „Umiem pływać” to jeden z kilku realizowanych w regionie programów upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. W ramach innych tego rodzaju przedsięwzięć najmłodsi mieszkańcy regionu mogą też trenować lekką atletykę i kolarstwo, a od tego roku także koszykówkę – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Istotą programu „Umiem pływać” jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu, którymi są uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się na krytych pływalniach, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych na każdego uczestnika, z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Końcowym elementem zajęć będzie sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich.
W tym roku do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się 79 gmin. Program jest wdrażany w dwóch turach – od marca do czerwca oraz od września do grudnia. Realizatorem projektu jest Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki. Tegoroczny budżet przedsięwzięcia to 1,5 miliona złotych, z czego pół miliona to środki samorządu województwa.
W trwającej właśnie II turze marszałkowskiego programu uczestniczą uczniowie z gminy Bobrowniki, którzy mają zajęcia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Lipnie w każdą środę i czwartek. Dzieci z Dobrzynia nad Wisłą dowożone są natomiast w soboty do Włocławka, gdzie przygotowano dla nich zajęcia na Międzyosiedlowym Basenie Miejskim.
W ramach trzech poprzednich edycji programu „Umiem pływać” w zajęciach nauki pływania wzięło udział ponad 16 tysięcy dzieci, wśród nich młodzi mieszkańcy gminy Bobrowniki.


źródło: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Informacje

Transmisje z sesji

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Grudzień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie