wtorek, 07 listopad 2017

Dzieci z naszego powiatu uczą się pływać

Dzieci z naszego powiatu uczą się pływać MOSiRJarosław

Trwają zajęcia w ramach tegorocznej edycji programu „Umiem pływać”, realizowanego we współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 79 gmin z naszego regionu, wśród nich Bobrowniki i Dobrzyń nad Wisłą.
W tym roku w zajęciach nauki pływania uczestniczy około 7 tysięcy uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych. - „Umiem pływać” to jeden z kilku realizowanych w regionie programów upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. W ramach innych tego rodzaju przedsięwzięć najmłodsi mieszkańcy regionu mogą też trenować lekką atletykę i kolarstwo, a od tego roku także koszykówkę – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Istotą programu „Umiem pływać” jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu, którymi są uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się na krytych pływalniach, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych na każdego uczestnika, z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Końcowym elementem zajęć będzie sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich.
W tym roku do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się 79 gmin. Program jest wdrażany w dwóch turach – od marca do czerwca oraz od września do grudnia. Realizatorem projektu jest Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki. Tegoroczny budżet przedsięwzięcia to 1,5 miliona złotych, z czego pół miliona to środki samorządu województwa.
W trwającej właśnie II turze marszałkowskiego programu uczestniczą uczniowie z gminy Bobrowniki, którzy mają zajęcia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Lipnie w każdą środę i czwartek. Dzieci z Dobrzynia nad Wisłą dowożone są natomiast w soboty do Włocławka, gdzie przygotowano dla nich zajęcia na Międzyosiedlowym Basenie Miejskim.
W ramach trzech poprzednich edycji programu „Umiem pływać” w zajęciach nauki pływania wzięło udział ponad 16 tysięcy dzieci, wśród nich młodzi mieszkańcy gminy Bobrowniki.


źródło: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie