wtorek, 10 październik 2017

Stypendia przyznane

Stypendia przyznane fot. Damian Siedlecki | Wydział Rozwoju, Promocji, Sportu i Turystyki

Od 2010 roku corocznie Zarząd Powiatu w Lipnie nagradza uzdolnionych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Lipnowski. W tym roku wyróżniono w ten sposób 23 osoby, które w dniu 6.10 br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lipnie spotkały się z przedstawicielami władz Powiatu i odebrały przyznane stypendia Zarządu Powiatu w Lipnie za bardzo dobre wyniki w nauce, bądź szczególne osiągnięcia w innych dziedzinach.

Wśród nagrodzonych było 5 uczniów liceum w Zespole Szkół w Lipnie, 4 uczniów technikum i 1 uczeń szkoły branżowej I stopnia w Zespole Szkół Technicznych w Lipnie, 3 uczniów z liceum w Zespole Szkół w Skępem 4 uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej w Lipnie, w tym 2 uczniów oddziału gimnazjum specjalnego oraz 4 uczniów Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lipnie. O przyznanie stypendiów dla uczniów wnioskowali dyrektorzy poszczególnych szkół, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej.

- Bardzo mnie cieszy, że corocznie możemy wyróżnić tak pokaźną grupę młodzieży i dzieci, które poprzez swoją ciężką pracę mogą pochwalić się świetnymi wynikami w nauce, bądź też innym osiągnięciami naukowymi, sportowymi czy artystycznymi. Ich starania, zaangażowanie i radość z sukcesów jest dla mnie bardzo motywująca, ponieważ pokazuje, że warto się starać dziś, właśnie dla tych młodych ludzi, dla przyszłych pokoleń, by uczyło i żyło się im coraz lepiej. Widać, że nasza praca w ulepszanie infrastruktury szkolnej, we wdrażanie ciągle nowych projektów służących młodzieży nie idzie na marne, a przynosi wymierne korzyści. Gratuluję im sukcesów w nauce i w realizowaniu się poprzez swoje pasje. Patrząc na nich widzę nadzieję nas wszystkich, naszą mądrą, wykształconą i pełną pasji społeczność Powiatu Lipnowskiego - Starosta Lipnowski.

Przyznawane stypendium ma charakter motywacyjny i nie łatwo je zdobyć. Kandydaci, w przypadku wyróżnienia za bardzo dobre wyniki, muszą wykazać się średnią min. 4,5, zaś w przypadku wyróżnienia za osiągnięcia w innych dziedzinach brane jest pod uwagę odnoszenie sukcesów podczas konkursów, olimpiad wiedzy z różnych dziedzin, wyniki w sporcie lub na niwie artystycznej.  

Galeria zdjęć dostępna (tutaj!)

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Luty 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie