wtorek, 10 październik 2017

Stypendia przyznane

Stypendia przyznane fot. Damian Siedlecki | Wydział Rozwoju, Promocji, Sportu i Turystyki

Od 2010 roku corocznie Zarząd Powiatu w Lipnie nagradza uzdolnionych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Lipnowski. W tym roku wyróżniono w ten sposób 23 osoby, które w dniu 6.10 br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lipnie spotkały się z przedstawicielami władz Powiatu i odebrały przyznane stypendia Zarządu Powiatu w Lipnie za bardzo dobre wyniki w nauce, bądź szczególne osiągnięcia w innych dziedzinach.

Wśród nagrodzonych było 5 uczniów liceum w Zespole Szkół w Lipnie, 4 uczniów technikum i 1 uczeń szkoły branżowej I stopnia w Zespole Szkół Technicznych w Lipnie, 3 uczniów z liceum w Zespole Szkół w Skępem 4 uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej w Lipnie, w tym 2 uczniów oddziału gimnazjum specjalnego oraz 4 uczniów Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lipnie. O przyznanie stypendiów dla uczniów wnioskowali dyrektorzy poszczególnych szkół, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej.

- Bardzo mnie cieszy, że corocznie możemy wyróżnić tak pokaźną grupę młodzieży i dzieci, które poprzez swoją ciężką pracę mogą pochwalić się świetnymi wynikami w nauce, bądź też innym osiągnięciami naukowymi, sportowymi czy artystycznymi. Ich starania, zaangażowanie i radość z sukcesów jest dla mnie bardzo motywująca, ponieważ pokazuje, że warto się starać dziś, właśnie dla tych młodych ludzi, dla przyszłych pokoleń, by uczyło i żyło się im coraz lepiej. Widać, że nasza praca w ulepszanie infrastruktury szkolnej, we wdrażanie ciągle nowych projektów służących młodzieży nie idzie na marne, a przynosi wymierne korzyści. Gratuluję im sukcesów w nauce i w realizowaniu się poprzez swoje pasje. Patrząc na nich widzę nadzieję nas wszystkich, naszą mądrą, wykształconą i pełną pasji społeczność Powiatu Lipnowskiego - Starosta Lipnowski.

Przyznawane stypendium ma charakter motywacyjny i nie łatwo je zdobyć. Kandydaci, w przypadku wyróżnienia za bardzo dobre wyniki, muszą wykazać się średnią min. 4,5, zaś w przypadku wyróżnienia za osiągnięcia w innych dziedzinach brane jest pod uwagę odnoszenie sukcesów podczas konkursów, olimpiad wiedzy z różnych dziedzin, wyniki w sporcie lub na niwie artystycznej.  

Galeria zdjęć dostępna (tutaj!)

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie