wtorek, 10 październik 2017

Dzień Edukacji Narodowej coraz bliżej

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne fot. Internet

Październik jest tradycyjnie poświęcony edukacji i osobom zaangażowanym w kształcenie i wychowywanie przyszłych pokoleń naszych obywateli. Z tradycji tej Powiat Lipnowski nie tylko się nie wyłamuje, ale właściwie ma szczególne powody do świętowania.  W dniu 12.10 br. w Zespole Szkół w Lipnie odbędą się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, podczas których m.in. zostaną wręczone nagrody Starosty nauczycielom wyróżnionym za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej.  Nagrody te stały się już powiatową tradycją. W ten sposób wyróżniane są osoby, których praca, zaangażowanie nie pozostały niezauważone przez społeczność szkolną, przełożonych i władze Powiatu.

Poza tak świetną okazją do podziękowań za trud wnoszony w edukację dzieci i młodzieży w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Lipnowskiego jakim jest corocznie Dzień Edukacji Narodowej, w październiku br. przypadają główne obchody stulecia istnienia jednej z naszych najważniejszych szkół - lipnowskiego liceum. Z tej okazji Powiat Lipnowski sfinansował druk monografii o 100- letniej historii szkoły. Już 11 października br. odbędą się oficjalne uroczystości rocznicowe, które rozpocznie msza św. w kościele Bł. Michała Kozala, następnie zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca 100-lecie istnienia szkoły, której absolwenci rozsiani w kraju i za granicą swoją postawą wobec innych dają świadectwo temu, co wynieśli z murów szkolnych.

Dla nich właśnie doskonałą okazją do przypomnienia sobie chwil spędzonych za szkolną ławą będzie organizowany w dniu 14.10 br. Dzień Absolwenta. Będzie to niezwykła okazja do spotkania się absolwentów wszystkich roczników, które opuściły podwoje Zespołu Szkół. Okazja do spotkań wielu pokoleń, do wymiany wspomnień, tych niedawnych i tych bardziej niezwykłych z lat, o których niewielu już pamięta. Po wizycie w szkole, która ciągle się zmienia i pięknieje absolwenci będą swoje opowieści i wspomnienia mogli kontynuować podczas Balu Absolwenta.

- Mam nadzieję, że wszystkie te wydarzenia będą też okazją dla naszej młodzieży, dla przyszłych pokoleń do poznania pięknych tradycji szkolnictwa w Powiecie Lipnowskim. Nie możemy konkurować z Krakowem, Warszawą czy Toruniem, ale też mamy czym się pochwalić, też mamy swoje historie, swoich bohaterów, osoby które mogą być idolami dla młodych. Stare przysłowie mówi „cudze chwalicie, swego nie znacie” – przyszły tydzień jest właśnie okazją by poznać „swoje” i je docenić - mówił Starosta Krzysztof Baranowski.

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Luty 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie