wtorek, 10 październik 2017

Dzień Edukacji Narodowej coraz bliżej

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne fot. Internet

Październik jest tradycyjnie poświęcony edukacji i osobom zaangażowanym w kształcenie i wychowywanie przyszłych pokoleń naszych obywateli. Z tradycji tej Powiat Lipnowski nie tylko się nie wyłamuje, ale właściwie ma szczególne powody do świętowania.  W dniu 12.10 br. w Zespole Szkół w Lipnie odbędą się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, podczas których m.in. zostaną wręczone nagrody Starosty nauczycielom wyróżnionym za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej.  Nagrody te stały się już powiatową tradycją. W ten sposób wyróżniane są osoby, których praca, zaangażowanie nie pozostały niezauważone przez społeczność szkolną, przełożonych i władze Powiatu.

Poza tak świetną okazją do podziękowań za trud wnoszony w edukację dzieci i młodzieży w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Lipnowskiego jakim jest corocznie Dzień Edukacji Narodowej, w październiku br. przypadają główne obchody stulecia istnienia jednej z naszych najważniejszych szkół - lipnowskiego liceum. Z tej okazji Powiat Lipnowski sfinansował druk monografii o 100- letniej historii szkoły. Już 11 października br. odbędą się oficjalne uroczystości rocznicowe, które rozpocznie msza św. w kościele Bł. Michała Kozala, następnie zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca 100-lecie istnienia szkoły, której absolwenci rozsiani w kraju i za granicą swoją postawą wobec innych dają świadectwo temu, co wynieśli z murów szkolnych.

Dla nich właśnie doskonałą okazją do przypomnienia sobie chwil spędzonych za szkolną ławą będzie organizowany w dniu 14.10 br. Dzień Absolwenta. Będzie to niezwykła okazja do spotkania się absolwentów wszystkich roczników, które opuściły podwoje Zespołu Szkół. Okazja do spotkań wielu pokoleń, do wymiany wspomnień, tych niedawnych i tych bardziej niezwykłych z lat, o których niewielu już pamięta. Po wizycie w szkole, która ciągle się zmienia i pięknieje absolwenci będą swoje opowieści i wspomnienia mogli kontynuować podczas Balu Absolwenta.

- Mam nadzieję, że wszystkie te wydarzenia będą też okazją dla naszej młodzieży, dla przyszłych pokoleń do poznania pięknych tradycji szkolnictwa w Powiecie Lipnowskim. Nie możemy konkurować z Krakowem, Warszawą czy Toruniem, ale też mamy czym się pochwalić, też mamy swoje historie, swoich bohaterów, osoby które mogą być idolami dla młodych. Stare przysłowie mówi „cudze chwalicie, swego nie znacie” – przyszły tydzień jest właśnie okazją by poznać „swoje” i je docenić - mówił Starosta Krzysztof Baranowski.

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie